Partnerzy serwisu:

Nowe Flirty 3 na połączeniach transgranicznych ze Szwajcarii do Włoch

Michał Szymajda 10.10.2020 3,3k

Nowe Flirty 3 na połączeniach transgranicznych ze Szwajcarii do Włoch
Fot. Stadler
Pierwszy nowy sześcioczłonowy zespół trakcyjny Flirt 3 rozpoczął kursowanie w ramach marki TILO pomiędzy szwajcarskim kantonem Ticino a włoską Lombardią. Operatorem połączenia są Koleje Szwajcarskie (SBB).
Łącznie, w celu podwyższenia komfortu na połączeniach TILO Szwajcarzy zamówili w 2017 roku pięć długich, bo aż sześcioczłonowych Flirtów 3. 105-metrowe zestawy mogą się poruszać z prędkością 160 km/h I zabrać na pokład 655 pasażerów, w tym 244 na miejscach siedzących.

Pierwszy z nich wyjechał na trasę 29 września, a komplet pojazdów pojawi się w transgranicznej relacji Bellinzona - Cadenazzo - Lugano w grudniu 2020. Uzyskały oznaczenie RABe 524/3. Pojazdy są dwusystemowe i mogą pracować pod napięciem 3 kV DC i 15 kV 16,7 Hz. 9 niemal identycznych pojazdów zamówiła też włoska spółka Trenord, która we współpracy z SBB obsługuje połączenia Tilo. Pierwsze z nich wejdą do służby w listopadzie.

W ostatnim czasie SBB zamówiło również 14 czteroczłonowych, jednosystemowych regionalnych Flirtów 3, które kursować będą w kantonie Vaud. Te mają wejść do służby w 2021 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony