Koleje Mazowieckie zapraszają do odwiedzania nowej strony internetowej. Pod starym adresem znajduje się strona internetowa w zupełnie nowej szacie graficznej, dzięki której podróżni mają łatwiej odnaleźć niezbędne informacje.
Strona została podzielona na sześć działów: strefę podróżnego z informacjami nt. ofert i usług, strefę partnerów, strefę mediów, informacje o spółce, BIP oraz kontakt. Wyszukiwarka połączeń znajduje się po prawej stronie. Z nowej strony podróżni mają bezpośredni dostęp do strony Karty Mazowieckiej www.karta.mazowieckie.com.pl
Nowy serwis jest responsywny, co oznacza, że strona KM dostosuje się do urządzenia na jakim będzie oglądana. Układ nawigacyjny zmieni się w zależności od tego, czy otworzymy ją na tablecie, komputerze stacjonarnym, czy też na komórce.
Dzięki rozbudowaniu systemu wysyłki newsletterów użytkownik strony może wybrać interesujący go dział i go subskrybować. Dotyczy to również informacji o bieżących utrudnieniach w kursowaniu pociągów, które zostały podzielone ze względu na linie. Dzięki takiemu rozwiązaniu podróżni otrzymują informacje, które najbardziej ich interesują, np. o bieżącym ruchu pociągów na linii nr 1 Warszawa – Skierniewice.
– Uruchomienie nowej odsłony strony internetowej to kolejny krok ułatwiający pasażerom korzystanie z usług Kolei Mazowieckich – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie. – Serwis jest łatwy w nawigacji i pełen przydatnych informacji a proste menu pozwala na wygodne korzystanie z jego możliwości. Sukcesywnie będziemy go rozwijać o nowe funkcjonalności.
Serwis jest dostępny w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Strona została zbudowana zgodnie z wytycznymi WCAG, co oznacza, że została dostosowana do osób słabowidzących i niepełnosprawnych.

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa
W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.
Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:
• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?
Rejestracja dostępna tutaj