Partnerzy serwisu:

Nowa stacja Lotnisko w aplikacji Kombudu

inf. pras 10.02.2022 1,8k

Nowa stacja Lotnisko w aplikacji Kombudu
rys. kombud
Nowy, piąty poziom w grze „Symulator LCS” pojawił się wraz z aktualizacją w sklepach Google Play oraz App Store. Bezpłatną grę edukacyjną, opracowaną przez Zakłady Automatyki Kombud ściągnęło już ponad 4 tysiące osób.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania, które wzbudziła nasza gra. Wielu użytkowników wielokrotnie poprawiło wynik, który osiągnęli nasi testerzy. Odebraliśmy również kilkaset wniosków o staż. Dlatego podjęliśmy decyzję o dalszym rozwoju aplikacji, której celem jest dotarcie do młodych ludzi zainteresowanych koleją – mówi Szymon Kniaź, dyrektor w Zakładach Automatyki Kombud.

W nowej wersji wprowadzono niektóre poprawki zgłaszane przez użytkowników. Gracze po ściągnięciu aktualizacji z Google Play lub App Store mogą samodzielnie wybrać pociąg wyprawiany do kolejnej stacji. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość ustawienia prędkości, z którą poruszają się pojazdy. Rekordziści mają ułatwiony dostęp do tabeli wyników.

– Nie wszystkie oczekiwania użytkowników mogliśmy spełnić, zwłaszcza, że niektóre z nich były ze sobą sprzeczne. Zależało nam również na utrzymaniu wysokiego tempa pojawiania się pociągów, żeby zachować atrakcyjność rozgrywki, nawet kosztem jej realizmu – dodaje Szymon Kniaź.

Wisienką na torcie jest jednak stacja „Lotnisko”. To zupełnie nowy pulpit w aplikacji. Z tej największej i najbardziej złożonej stacji można dojechać do 5 sąsiednich. Stacja „Lotnisko” obejmuje również 25 sygnalizatorów, ponadto kierujący ruchem mogą korzystać z kilku torów dodatkowych i różnych wariantów przebiegów, aby umożliwić pociągom punktualne dotarcie do celu.

We wrześniu Kombud uruchomił w Radomiu laboratorium oparte na rzeczywistych systemach kolejowych. Jednym z nich jest system RBC (Radio Block Centre) dostarczony przez CAF Signalling i powiązany z MOR-3 Kombudu. Wykorzystany w laboratorium interfejs potwierdził w praktyce zgodność ze standardem ETCS systemu MOR-3, który steruje ruchem na 130 stacjach kolejowych w Polsce. Firma zaprasza do współpracy w laboratorium innych producentów systemów sterowania.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony