Partnerzy serwisu:

Nowa rada nadzorcza Kolei Śląskich. Prof. Sitarz, prawnik i prezydenci miast

Jakub Madrjas 27.02.2019 4,1k

Nowa rada nadzorcza Kolei Śląskich. Prof. Sitarz, prawnik i prezydenci miast
Fot. Patryk Farana
Województwo śląskie zmieniło radę nadzorczą swojego przewoźnika. W nowej radzie jest m. in. Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz i prezydenci miast, w tym - co może zaskakiwać - prezydent Opola.
Wciąż figurująca na stronach Krajowego Rejestru Sądowego rada nadzorcza KŚ składała się z następujących osób: dr Ewa Chorowskej-Kasperlik, dr Adam Stach, adw. Sławomir Litwińczyk, adw. Maciej Tomczykiewicz, Paweł Sadza. Według informacji "Rynku Kolejowego" doszło już jednak do zmian, które potwierdza Witold Trólka, rzecznik urzędu marszałkowskiego. Biogramy nowych członków przedstawiają się następująco:

Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz

Urodził się 22 kwietnia 1954 r. w Kędzierzynie. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach. Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Posiada doświadczenie zawodowe jako biegły sądowy z zakresu Transportu Szynowego, ekspert Prokuratury z zakresu Transportu Szynowego, ekspert NIK z zakresu Transportu Szynowego. Obecnie Kierownik Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB.

Adwokat Maja Galas

Urodziła się 29 lutego 1980 r. w Czeladzi. Ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach. W latach 2006 – 2010 odbyła aplikację adwokacką, zakończoną pozytywnie egzaminem adwokackim. Doświadczenie zawodowe zdobyła, pracując w Kancelarii Adwokackiej Adwokata Andrzeja Rajperta w Katowicach. Odbyła szkolenie w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. Właścicielka Kancelarii Adwokackiej w Czeladzi.

dr Marcin Krupa

Urodził się 5 kwietnia 1976 r. w Katowicach. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach. Tytuł Doktora nauk Technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn uzyskał na Wydziale Transportu. Biegły Skarbowy środków transportu. Obecnie Prezydent Miasta Katowice.

mgr inż. Monika Bryl

Urodziła się 26 sierpnia 1980 r. w Krakowie. Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Zarządzanie i Marketing w zakresie Zarządzania Finansami oraz na Kierunku Paliwa i Energia w zakresie Technologie Chemiczne. Członek Zarządu Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto oraz Przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Od 2015 r. zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna.

dr Arkadiusz Wiśniewski

Urodził się 20 sierpnia 1978 r. w Opole. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Opolskiego. Posiada doświadczenie zawodowe w zakresie transportu zbiorowego. Obecnie Prezydent Miasta Opole.

Powołanie tej ostatniej osoby do rady nadzorczej przewoźnika wzbudziło kontrowersje - w końcu Opole jest stolicą innego województwa. 


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony