Partnerzy serwisu:

Nowa organizacja Bombardier Transportation w Polsce

Michał Szymajda 26.07.2018 2,5k

Nowa organizacja Bombardier Transportation w Polsce
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Bombardier Transportation powołuje kierownictwo dla nowo utworzonego Ekosystemu Polska. Nowym Ekosystemem pokierują wspólnie Sławomir Nalewajka i Andrzej Rębacz.
Bombardier Transportation poinformował o powołaniu nowego kierownictwa w Polsce w efekcie wyodrębnienia kraju jako odrębnego Ekosystemu w globalnej organizacji. Krajem pokierują wspólnie Sławomir Nalewajka i Andrzej Rębacz.

W swojej nowej roli Szefa Ekosystemu Polska Sławomir Nalewajka skoncentruje się na rynkach systemów sterowania ruchem kolejowym i zintegrowanych systemów transportowych. Andrzej Rębacz będzie odpowiedzialny za kierowanie biznesem taborowym oraz serwisem pojazdów szynowych.

– Zmiana ta stanowi ważny krok w kierunku umacniania pozycji Bombardier Transportation na polskim rynku. Polska wykazuje rosnący potencjał w segmencie zintegrowanych systemów transportowych. Dla zapewnienia efektywnej realizacji strategii firmy postanowiliśmy o ustanowieniu podwójnego kierownictwa. Sławomir Nalewajka i Andrzej Rębacz to sprawdzeni menadżerowie o ugruntowanej pozycji, cieszący się doskonałą opinią nie tylko w firmie Bombardier, lecz również w branży kolejowej – powiedział Michael Fohrer, prezydent Bombardier Transportation na Europę Środkową i Wschodnią, Rosję, Kraje WNP, Chiny i Izrael.

Sławomir Nalewajka pracuje w Bombardier Transportation od 25 lat. W 2003 roku został mianowany prezesem zarządu BT (ZWUS) w Katowicach, ponadto jest prezesem zarządu spółki joint venture BT (Rail Engineering) w Warszawie od roku 1999. Sławomir Nalewajka został uhonorowany szeregiem prestiżowych nagród, w tym m.in. Złotym Krzyżem Zasługi w 2012 roku. W 2009 roku otrzymał tytuł “Menedżera Roku” od stowarzyszenia Railway Business Forum. Jest absolwentem Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno-Budowlanego.

Andrzej Rębacz pracuje w fabryce BT w Łodzi od 1985. Po jej akwizycji przez Bombardier Transportation w 2001 został mianowany prezesem zarządu Bombardier Transportation Customer Service w Łodzi. Od 2007 pełni funkcję wiceprezesa zarządu Bombardier Transportation Polska oraz dyrektora naczelnego łódzkiej fabryki. Andrzej Rębacz posiada tytuł magistra inżyniera mechaniki, uzyskany na Politechnice Łódzkiej.

Bombardier jest największym międzynarodowym inwestorem w branży transportu kolejowego w Polsce. Obecnie w zakładach koncernu w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu pracuje ponad 2000 osób.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony