Partnerzy serwisu:

Nowa odsłona Portalu Pasażera - wersja beta dostępna

inf. prasowa, oprac jm. 16.03.2018 14,2k

Nowa odsłona Portalu Pasażera - wersja beta dostępna
Rys. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniły nową odsłonę wyszukiwarki połączeń kolejowych Portal Pasażera. Od dziś w wersji testowej można korzystać z niej pod adresem beta.portalpasazera.pl.
W ostatnim czasie pasażerowie kilka razy skarżyli się na niedostępność portalu pasażera. Być może wkrótce sytuacja ulegnie poprawie, bo dostępna jest już nowa wersja serwisu - na razie jako próbna (beta). Jak informuje PLK, wyszukiwarka połączeń kolejowych jest wsparciem dla podróżnych na etapie planowania i w czasie trwania podróży pociągiem. "Pozwala uzyskać kompleksowe informacje na temat połączeń, aktualnego rozkładu jazdy i usług oferowanych w podróży. Umożliwia także śledzenie pociągów na mapie w czasie rzeczywistym" - pisze zarządca infrastruktury. Podróżni z zagranicy mogą korzystać z angielskojęzycznej wersji portalu. Nowa odsłona strony odpowiada na zgłaszane potrzeby użytkowników sieci. Obecnie dostępna jest dotychczasowa strona oraz wersja testowa nowej wyszukiwarki pod adresem beta.portalpasazera.pl. Docelowo nowa odsłona zastąpi obecną pod adresem portalpasazera.pl.

Portal Pasażera zyskał nową szatę graficzną i formę prezentowania danych. W nowym serwisie podkreślone zostały podstawowe informacje. Zainteresowani szczegółowymi danymi znajdą je w odpowiednich zakładkach. Serwis został przystosowany do działania na różnych rozdzielczościach ekranów oraz w przeglądarkach mobilnych. Możliwe jest planowanie podróży na smartfonach w niezbędnym powiększeniu. Dzięki temu nawet na małych ekranach podróżny może bez problemu sprawdzić informacje dotyczące przejazdu pociągiem. Zmiany w strukturze programu zapewnią szybsze działanie portalu - zapewnia PLK.

Nowa wersja wyszukiwarki daje użytkownikowi możliwość konfiguracji szybkich połączeń – może on zapisywać swoje ulubione relacje i mieć do nich dostęp bezpośrednio na głównej stronie serwisu (do momentu wyczyszczenia przez użytkownika ciasteczek). W górnej części portalu, z każdego poziomu działania, dostępna jest funkcja Znajdź pociąg. Podróżny wybiera odjazdy i przyjazdy z danej stacji oraz godzinę.

W nowy sposób prezentowane są także osie czasu połączeń. W każdym momencie użytkownik może także zapoznać się z każdą funkcjonalnością strony dzięki opisom elementów dostępnych po wyborze przycisku Infotip na górze strony. Dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowana została, specjalna kontrastowa wersja serwisu. PLK chwali się też, że ze strony wygodniej skorzystają m.in. osoby starsze oraz osoby dysfunkcjami ze względu na odpowiedni kontrast serwisu oraz dostosowanie formularzy, grafiki, nawigacja, prezentacja, oraz że jest on w pełni obsługiwany z klawiatury i przez programy czytające. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony