Partnerzy serwisu:

Nowa łączność – spotkanie informacyjne w UTK

inf. pras. 19.07.2018 1,1k

Nowa łączność – spotkanie informacyjne w UTK
Fot. S. Terfloth, commons.wikimedia.org, CCA-SA
Użytkownicy bocznic i zarządcy infrastruktury inni niż PKP Polskie Linie Kolejowe to główni adresaci spotkania organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Na sieci PKP PLK system GSM-R zastąpi obecnie stosowane radiotelefony analogowe 150 MHz. Pracownicy UTK chcą przedstawić pozostałym zarządcom możliwości dostosowania łączności do nowego standardu. Do siedziby Urzędu zapraszają 1 sierpnia 2018 r. na godz. 11:00.
Do 2023 r. planowane jest wyposażenie około 15 tys. km linii kolejowych w naziemną infrastrukturę łączności GSM-R. Wyposażenie sieci kolejowej w ten system dotyczy infrastruktury zarządzanej przez PKP PLK. Do tego zarządcy należy większości sieci kolejowej w Polsce i jego działania będą wpływały na innych zarządców – np. operatorów bocznic. Wprowadzane zmiany będą wiązały się ze stopniowym wyłączaniem obecnie funkcjonującej radiołączności 150 MHz. Dlatego pojawia się konieczność zapewnienia kompatybilnej łączności na infrastrukturze, na której wdrażanie standardu GSM-R nie jest obecnie planowane.

Urząd Transportu Kolejowego chce zawczasu wyjaśnić wątpliwości jakie mogą się pojawić u mniejszych zarządców. Uczestnicy spotkania omówią możliwe rozwiązania w zakresie utrzymania łączności analogowej lub wprowadzenia standardu łączności GSM-R u na infrastrukturze nie zarządzanej przez PKP PLK.

- Dla wszystkich chętnych operatorów bocznic organizujemy spotkanie 1 sierpnia 2018 r. o godz. 11:00 w siedzibie UTK na Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie. Ze względów organizacyjnych prosimy do 30 lipca 2018r. o zgłaszanie nie więcej niż 2 przedstawicieli danego zarządcy. O możliwości uczestnictwa będzie decydować kolejność zgłoszeń. Zainteresowanych prosimy o przesłanie e-maila na adres milena.kierzkowska@utk.gov.pl . W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel.: (22) 749 15 30 - zaprasza Urząd.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony