Partnerzy serwisu:

Nordic Winter Solutions prezentuje pojazd mobilny do zabezpieczenia infrastruktury przed oblodzeniem

art. sponsorowany 23.12.2020 0

Nordic Winter Solutions prezentuje pojazd mobilny do zabezpieczenia infrastruktury przed oblodzeniem
Graf. Corail
Usługi kolejowe cieszą się dużą niezawodnością i zaufaniem będąc w wielu krajach podstawowym środkiem transportu. Utrzymanie wysokiej wydajności transportu szynowego wymaga bieżącej kontroli stanu infrastruktury oraz skutecznych działań prewencyjnych zapobiegających ewentualnym problemom.
Jest to szczególnie ważne i utrudnione w trakcie sezonu zimowego. Szron, śnieg i lód zakłócają krytyczne działanie taboru i torów kolejowych wpływając na opóźnienia i awarie. Problem dotyczy zarówno przewoźników pasażerskich jak i towarowych.

W celu utrzymania wysokiej efektywności operacyjnej należy na bieżąco pozbywać się oblodzenia. Jednym z wykorzystywanych sposobów jest mechaniczne usuwanie, stosowane do dzisiaj w przypadku sieci trakcyjnej. Wymaga to jednak zaangażowania personelu i żmudnej pracy. W przypadku rozjazdów stosowane jest ciągłe podgrzewanie, co z kolei wiąże się z ogromnym kosztem energii elektrycznej. Alternatywą dla tych rozwiązań jest pokrycie elementów płynem na bazie glikolu, który uniemożliwia formowanie się na ich powierzchni brył lodu.

Zaprojektowanie mobilnego urządzenia do transportu i natrysku płynu antyoblodzeniowego jest kolejnym etapem rozwoju oferty w zakresie zimowego utrzymania taboru oraz infrastruktury. Jego niewielki rozmiar pozwala dotrzeć do niedostępnych miejsc w rejonie bocznicy lub toru szlakowego. W celu zapewnienia najlepszych efektów zabezpieczania konkretnych elementów infrastruktury, wykorzystywany jest dedykowany środek o odpowiednich właściwościach. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik płynu, który może być natryskiwany bezpośrednio z urządzenia lub za pomocą przenośnych podgrzewanych zbiorników ciśnieniowych.

Zaprezentowane urządzenie jest przedmiotem zgłoszenia patentowego, mającego na celu ochronić własność intelektualną. Flagowy produkt Nordic, czyli system stacjonarny dedykowany zabezpieczeniu taboru szynowego został objęty taką ochroną patentową w Polsce i w kilkunastu innych krajach. W rozwiązaniach stosowany jest dedykowany płyn zaaprobowany przez głównych producentów taboru szynowego.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony