Partnerzy serwisu:

Nocny pociąg Chopin zatrzyma się w Wodzisławiu Śląskim? [aktualizacja]

Michał Szymajda 20.01.2020 80

Nocny pociąg Chopin zatrzyma się w Wodzisławiu Śląskim? [aktualizacja]
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
W rozkładzie jazdy 2019/2020 międzynarodowy pociąg Chopin nie zatrzymuje się na stacji Wodzisław Śląski. Prawdopodobnie zmieni się to już w połowie marca 2020.
Rozkład jazdy nocnego pociągu Chopin, komunikującego z Warszawą i Śląskiem Pragę, Bratysławę, Wiedeń i Budapeszt, zmienił się w połowie grudnia 2019. Oprócz dalszego wydłużenia rozkładu jazdy, poprzez przetrasowanie pociągu na odcinek Kraków – Katowice, zniesiono zatrzymanie pociągu w Wodzisławiu Śląskim pociąg nie zatrzymuje się w Wodzisławiu Śląskim. Zwrócił na to uwagę poseł Krzysztof Gadowski.

– Do tej pory IC „Chopin” umożliwiał mieszkańcom Wodzisławia oraz Gorzyc, gminy Godów, gminy Gaszowice i Jastrzębia-Zdroju nieposiadających własnych połączeń kolejowych m.in. poranny dojazd i późnowieczorny powrót z Warszawy. Mieszkańcy tych miast i gmin liczyli, że połączenie ze stolicą, nie tak dawno przywrócone, będzie miało stałe miejsce w rozkładzie jazdy – napisał, choć z pewnością pomylił pociągi, gdyż w ostatnim rozkładzie jazdy Chopin jechał już trasą od Krakowa przez Brzeszcze i Czechowice-Dziedzice, zupełnie pomijając Wodzisław.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że będzie wnioskować do PKP Intercity o wprowadzenie postoju w 50-tysięcznym Wodzisławiu Śląskim.

– Ministerstwo Infrastruktury zarekomendowało dodanie postoju na stacji Wodzisław Śląski dla pociągu IC Chopin, począwszy od zastępczego rozkładu jazdy pociągów obowiązującego od 15 marca 2020 roku (ZRJ2) do końca obowiązywania rozkładu jazdy edycji 2019/2020 – napisał przedstawiciel resortu infrastruktury.

Marcowa korekta rozkładu jazdy, pomimo dodatkowego postoju, ma przynieść skrócenie czasu przejazdu przez Polskę o około 30 minut. Pociąg w dalszym ciągu będzie jednak stał w Krakowie, przez 30 minut.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony