Partnerzy serwisu:

Nocne zamknięcie toru na warszawskiej średnicy... odwołane po dwóch godzinach

Jakub Madrjas 08.01.2019 59

Nocne zamknięcie toru na warszawskiej średnicy... odwołane po dwóch godzinach
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP PLK chce zlikwidować ograniczenie prędkości na jednym z torów linii średnicowej w Warszawie. Potrzebuje do tego trzech zamknięć nocnych. 
Koleje Mazowieckie poinformowały dziś ok. godz. 13, że w ciągu czterech najbliższych nocy nastąpi "awaryjne zamknięcie szlakowego toru podmiejskiego nr 4 z wyłączeniem ruchu po tym torze na kierunku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia w godz. 23:55–3:50. Co za tym idzie, zmienić się musi rozkład czterech pociągów – ostatnie pociągi ze Skierniewic i Radomia do Warszawy Wschodniej miały pojechać przez Warszawę Centralną, a z kolei pociągi 91848/9 rel. Siedlce (22:37) – Warszawa Zachodnia (00:25) oraz 19950/1 rel. Warszawa Wschodnia (03:25) – Skierniewice (04:42) na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, miały kursować po torze przeciwnym do zasadniczego. 

Po niespełna dwóch godzinach KM przysłały jednak informację, że... PKP PLK odwołały zamknięcie torowe, prosząc o usunięcie poprzedniej wiadomości. Przewoźnik nie chciał wyjaśniać szczegółowo tej sytuacji, uznając, że należy to do obowiązków PKP PLK. 

Według ustaleń "Rynku Kolejowego", przewoźnicy istotnie otrzymali dzisiaj dwa telegramy zamknięciowe, z czego drugi telegram odwoływał zamknięcie w nocy z 8 na 9 stycznia. Pociągi tej nocy pojadą zatem bez zmian względem rozkładu jazdy. Prawdopodobnie naprawa obejmie trzy kolejne noce. Oprócz zmian rozkładu KM, zmienione będą musiały być rozkłady dla trzech pociągów SKM. Naprawa ma pozwolić na usunięcie ograniczenia prędkości do 20 km/h, które pojawiło się w ostatnich dniach. 

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach PKP PLK odwołała zmiany rozkładu jazdy, do których miało dojść na linii nr 7 w stacji Otwock od 12 stycznia. We wrześniu z kolei PKP PLK w ostatniej chwili przesunęła datę powrotu pociągów na remontowaną trasę Pilawa – Garwolin, nie dając przewoźnikom szans na właściwą informację pasażerską.

Aktualizacja: Stanowisko PKP PLK

– Dziś zarządca infrastruktury poinformował przewoźników o przeprowadzeniu prac awaryjnych w nocach (w czasie minimalnego ruchu) 9/10 i 10/11 stycznia w tunelu linii średnicowej podmiejskiej. Ograniczono wcześniej planowane zamknięcie w podobnej porze od 8/9 do 10/11 stycznia. Ze względu na to, że są to prace awaryjne, wykonawca stara się szybko i sprawnie przeprowadzić roboty – poinformował "Rynek Kolejowy" Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony