Partnerzy serwisu:

Nocne przerwy w ruchu w Malopolsce. Jeszcze mniej pociągów na lotnisko

inf. prasowa, oprac jm. 23.10.2017 1,7k

Nocne przerwy w ruchu w Malopolsce. Jeszcze mniej pociągów na lotnisko
fot. Altoshipper, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedi
Jak informują Koleje Małopolskie, w związku z koniecznością wprowadzenia dodatkowych nocnych przerw w ruchu przez PKP Polskie Linie Kolejowe na potrzeby prac modernizacyjnych na torach od nocy 23 na 24 października 2017 r. nastąpią dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy.
Jak niedawno informowaliśmy, z powodu realizacji ogromnej inwestycji PKP PLK w Krakowie, za część pociągów na lotnisko Balice uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Przejazd trwa prawie dwukrotnie dłużej, niż koleją - a do tego autobusy zatrzymują się na mniejszej liczbie przystanków.

Teraz z powodu nocnych przerw w ruchu pasażerów czekają jeszcze większe utrudnienia. Na linii Kolei Małopolskich SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko za dwie ostatnie pary kursów do i ze stacji Kraków Lotnisko na całej trasie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Przedostatnie kursy przejadą w bezpośredniej relacji pomiędzy centrum Krakowa a Portem Lotniczym, natomiast ostatnie obsłużą wszystkie przystanki pośrednie.

Natomiast na linii SKA2 Kraków Główny – Tarnów za ostatnie pociąg w dobie w kierunku Tarnowa zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza na odcinku Kraków Główny – Podłęże. Autobus zastępczy obsłuży wszystkie stacje i przystanki po drodze. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony