Partnerzy serwisu:

Nocna awaria sieci trakcyjnej. Pociągi IC jeździły przez Warszawę Śródmieście

Jakub Madrjas 02.11.2021 2,6k

Nocna awaria sieci trakcyjnej. Pociągi IC jeździły przez Warszawę Śródmieście
Zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
Wczoraj (1 listopada) doszło do awarii sieci trakcyjnej na linii średnicowej pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna. 
Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, służby techniczne PLK naprawiły przepaloną sieć trakcyjną między stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Centralna i przed godziną 6:00 przywrócony został rozkładowy ruch pociągów. – Obecnie ruch pociągów w Warszawskim Węźle Kolejowym odbywa się bez zakłóceń. Przyczyny uszkodzenia sieci będą wyjaśnione przez komisję – poinformował przedstawiciel PLK.

– Do zakończenia prac obowiązywały zmiany w komunikacji dla składów dalekobieżnych przejeżdżających przez Warszawę. Część pociągów kierowana była na linię podmiejska a część na linię obwodową. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy były przekazywane pasażerom na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie w pociągach – zapewnił Karol Jakubowski.

Przypomnijmy, że ruch kolejowy w Warszawie jest bardzo utrudniony z powodu przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. Z powodu mniejszej przepustowości ograniczono ofertę przewozową, a pociągi kierowane są na różne stacje w stolicy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony