Partnerzy serwisu:

Drugi przetarg na lokomotywy dla IC na lato [aktualizacja]

Jakub Madrjas 30.05.2016 303

Drugi przetarg na lokomotywy dla IC na lato [aktualizacja]
Fot. Jędrzej Pilarski
PKP Intercity unieważniło przetarg na dzierżawę pięciu lokomotyw elektrycznych do wykonywania przewozów w czasie sezonu letniego i Światowych Dni Młodzieży.
Przed dwoma tygodniami PKP Intercity ogłosiło dwuetapowy przetarg na dzierżawę pięciu lokomotyw elektrycznych. Potrzebne są mu do wykonywania przewozów w czasie sezonu letniego i Światowych Dni Młodzieży. W ostatnich latach przewoźnik częściej wynajmuje lokomotywy – w zeszłym roku dzierżawił m.in elektrowozy Siemens Vectron od DB Schenker.

Tym razem do postępowania nie zgłosiła się żadna firma. - postępowanie na dzierżawę 5 lokomotyw elektrycznych zostało przeprowadzone w trybie przetargu ograniczonego, co oznacza, że składało się z dwóch etapów. Pierwszy polega na tym, że zainteresowane firmy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w oparciu o ogłoszenie o zamówieniu, w którym PKP Intercity określa m.in. wymogi dot. doświadczenia, zdolności finansowej itd. i następnie weryfikuje zainteresowane firmy w oparciu o te kryteria (tzw. etap kwalifikacji wykonawców). W drugim etapie, podmioty, które spełniają powyższe warunki, zostają zaproszone do składania ofert. W tym przetargu na pierwszym etapie - tj. kwalifikacji wykonawców, nie wpłynął żaden wniosek, więc postępowanie zostało unieważnione i niezwłocznie zostanie wszczęte na nowo - poinformowało "Rynek Kolejowy" biuro prasowe PKP IC.

Opis poprzedniego zamówienia można znaleźć tutaj. Warto zauważyć, że jeśli w ponownym postępowaniu nie wpłynie żadna oferta, operator będzie miał pretekst do udzielenia zamówienia z tzw. wolnej ręki. 

PKP Intercity prowadzi również postępowanie na dzierżawę 40 wagonów osobowych na okres wakacyjny. Według informacji z zarządu spółki, w tym wypadku liczy ona przede wszystkim na pomoc swojego czeskiego odpowiednika.

Aktualizacja 30 maja, godz. 11:00

Zgodnie z zapowiedzią, PKP Intercity ogłosiło dziś (30 maja) drugi przetarg na dzierżawę pięciu lokomotyw. Termin zgłaszania ofert również w tym wypadku jest krótki, i upływa 10 czerwca. Wykonawca zostanie wybrany na mocy kryterium ceny (90 proc.) i terminu płatności (10 proc.).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony