Partnerzy serwisu:

Nieudane przetargi PKP Intercity na przekąskomaty i wi-fi w wagonach

Jakub Madrjas 03.11.2021 4,8k

Nieudane przetargi PKP Intercity na przekąskomaty i wi-fi w wagonach
Wnętrze ED74 po modernizacji Fot. M. Szymajda
Na razie nie będzie nowych udogodnień dla pasażerów PKP Intercity. Przewoźnik nie otrzymał żadnej oferty w przetargu na automaty z przekąskami do wagonów i zmodernizowanych składów ED74. Tak samo zakończył się też przetarg na zapewnienie dostępu do internetu w kilkuset wagonach przewoźnika.
Przekąskomatów na razie nie będzie

Na początku września PKP Intercity ogłosiło postępowanie na dostawę w formie leasingu 148 automatów vendingowych do 60 wagonów osobowych typu combo i 14 zespołów trakcyjnych ED74. Przewoźnik do postępowania przygotowywał się wielostopniowo przez prawie rok. Pisaliśmy o tym tutaj.

Mimo długich przygotowań, w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. Na razie nie wiadomo, czy przewoźnik będzie ponawiać postępowanie, czy może będzie w jakiś sposób zmieniać filozofię tego projektu, w którym zakłada się leasing urządzeń. – O decyzjach związanych z tym projektem będziemy informować na bieżąco – poinformowała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Bez ofert na internet do wagonów


Nie było też ofert w drugim, bardzo ciekawym postępowaniu na "świadczenie usługi przedsiębiorcy telekomunikacyjnego w pociągach". Przedmiotem zamówienia było zapewnienie dostępu do Internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi dla podróżujących pociągami w co najmniej 450 wagonach. Co ciekawe, lista wagonów z dostępem do internetu miała być zmienna , aktualizowana na koniec każdego tygodnia, a maksymalnie mogłaby obejmować 786 wagonów. Na udział w tym postępowaniu również nie było jednak chętnych.

PKP Intercity prowadzi jeszcze jeden ważny dla pasażerów projekt – modernizacji urządzeń wifi w Dartach i Flirtach, w których pasażerowie narzekają na bardzo źle działający internet. Na razie przeprowadzono zapytanie ofertowe, po którym ma zostać podjęta decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony