Partnerzy serwisu:

Nietrzeźwy maszynista pociągu TLK mógł spowodować katastrofę

Michał Szymajda 19.06.2020 13,2k

Nietrzeźwy maszynista pociągu TLK mógł spowodować katastrofę
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Krakowska prokuratura wszczęła postępowanie, które dotyczy sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Zarzuty postawiono maszyniście pociągu TLK, który pod wpływem alkoholu miał przejechać semafor z wyświetlonym czerwonym sygnałem świetlnym.
Incydent miał miejsce 7 czerwca na stacji Kraków Bonarka. 47-letni maszynista, pracownik PKP Intercity, nie zastosował się do wskazań semafora z czerwonym sygnałem i przejeżdżając go miał rozpruć zwrotnicę i znaleźć się na torze, na którym była lokomotywa spalinowa PKP Cargo.

– Mężczyźnie postawiono zarzuty i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Według oświadczenia jest osobą niekaraną – powiedział Gazecie Krakowskiej Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Maszynista miał 0,68 promila w wydychanym powietrzu i został zatrzymany przez policję. Dla 52 podróżnych zamówiono komunikację zastępczą. Kwalifikacja czynu – sprowadzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym – może skutkować spędzeniem nawet 8 lat w więzieniu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony