Partnerzy serwisu:

Niemiecka firma wykupiła polski diament kolejowy

Jakub Madrjas 30.05.2017 1,1k

Niemiecka firma wykupiła polski diament kolejowy
Fot. GRAW
Graw – wielokrotnie nagradzana firma specjalizująca się w urządzeniach pomiarowych – została wykupiona przez niemiecką grupę Goldschmidt Thermit.
Grupa Goldschmidt Thermit z siedzibą w Lipsku jest dostawcą produktów i usług dla sektora budowy i utrzymania infrastruktury kolejowej. W lutym 2016 roku założyła w Toruniu spółkę Goldschmidt Thermit Polska, a teraz zrobiła kolejny krok w ekspansji na polski rynek. Oficjalnie poinformowano bowiem o zakupie spółki P.U.T. GRAW z siedzibą w Gliwicach.

– GRAW doskonale uzupełnia grupę Goldschmidt Thermit pod kątem naszej ekspansji na rynek digitalizacji i pomiarów. – powiedział dr Hans-Jürgen Mundinger, szef Goldschmidt Thermit Group. W ubiegłym roku na targach InnoTrans Goldschmidt Thermit skupiał się przede wszystkim na postępującej cyfryzacji kolei.

Cytowany przez Goldschmidt Thermit Juliusz Grabczyk, były właściciel i prezes GRAW stwierdza, że dołączenie do niemieckiej grupy umożliwi spółce dalszy rozwój, a Goldschmidt Thermit Group „wyznacza standardy cyfryzacji i przykłada wielką uwagę do badań i rozwoju”. Niemiecka spółka podkreśla z kolei, że włączenie produktów GRAW do portfolio pozwoli im zaoferować zarówno zewnętrzne urządzenia kontrolne, jak i pokładowe.

Firma GRAW została założona w roku 1991 i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów do pomiaru geometrii torów oraz kół taboru dla przemysłu szynowego. Jest producentem mikroprocesorowych ,przenośnych urządzeń takich jak toromierze samorejestrujące oraz toromierze ręczne, profilomierze do pomiaru profilu szyn i do pomiaru profilu bieżni kół taboru, suwmiarek elektronicznych i średnicówek, a także producentem dużych systemów pomiarowych instalowanych pod drezynami pomiarowymi oraz stacjonarnych, laserowych systemów do kontroli geometrii kół taboru.

Firma była wielokrotnie nagradzana, m. in. „Diamanetem” Forbesa w 2014 roku i nagrodą 25-lecia wolnego rynku kolejowego. Ciekawą rozmowę z prezesem Grabczykiem można przeczytać na portalu „Rynku Kolejowego” w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony