Partnerzy serwisu:

Niemcy: Znane są już szczegóły rocznej korekty rozkładu

Artur Bogdanowicz 19.10.2016 167

Niemcy: Znane są już szczegóły rocznej korekty rozkładu
Znane są już szczegóły rocznej korekty rozkładu w NiemczechFot. KOLEJ77, SM42.pl
Dziś (18.10) Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) wprowadzają do systemu nowy rozkład jazdy pociągów, ważny od 11 grudnia 2016 r., i rozpoczynają sprzedaż biletów. Zaplanowano kilka nowych kursów.
Nowością w rozkładzie będzie rozszerzenie oferty na linii ICE Frankfurt nad Menem – Kolonia – Bruksela o dwie codzienne pary pociągów (rano i wieczorem) oraz dodatkowe kursy południowe w piątki i niedziele. Tym samym na tej linii kursować będzie 6 par pociągów od poniedziałku do czwartku i w soboty oraz 7 par w piątki i niedziele. Przybędzie także dodatkowa para ICE na linii Frankfurt nad Menem – Kolonia – Amsterdam. Wraz z oddaniem do użytku trasy TGV Est Européen we Francji na tory wyjadą dwie nowe pary sprinterów Frankfurt nad Menem – Paryż przez Strasburg (z czasem przejazdu 3 h i 40 min).

Na terenie Niemiec przybędzie też bezpośrednich połączeń do mniejszych miast. Do Kilonii dojadą dodatkowe ICE z Monachium i z Berlina, do Münster nowa, popołudniowa para IC z Berlina (od poniedziałku do czwartku i w niedziele), z Jeny poranny ICE przez Naumburg i Haale do Berlina. W Ingolstadt zatrzymają się dodatkowe pociągi. Na linii IC Drezno – Lipsk – Magdeburg – Hanower – Kolonia pojawią się składy Intercity 2, gwarantujące według przewoźnika wyższy komfort przejazdu i 25% więcej miejsc.

Zgodnie z zapowiedziami niemiecki przewoźnik zawiesza kursowanie klasycznych składów sypialnych i uruchamia w ich miejsce dodatkowe, nocne pociągi IC i ICE. Nowością będzie m.in. nocny IC z Bremy przez Münster do Fryburga i Bazylei oraz IC z Kolonii do Berlina, w sezonie kursujący do Rostocku i dalej na Rugię. Obsługę połączeń sypialnych na terenie Niemiec z wejściem w życie nowego rozkładu zaoferują Koleje Austriackie (ÖBB).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony