Partnerzy serwisu:

Niemcy zamieniają. Koniec obowiązku maseczek w samolotach, początek w pociągach

Artur Bogdanowicz, Jakub Madrjas 04.10.2022 3,5k

Niemcy zamieniają. Koniec obowiązku maseczek w samolotach, początek w pociągach
Fot. Daniel Schuhmann, flickr
W pociągach dalekobieżnych w Niemczech obowiązkowe stały się maseczki FFP2 – w przeciwieństwie do samolotów, gdzie przestały być obowiązkowe. Od grudnia podrożeją zaś bilety.
Od 1 października weszły w Niemczech w życie nowe przepisy, regulujące działania „antykoronowe”. O ile w samolotach lecących do/z Niemiec przestały być obowiązkowe maseczki, to w pociągach dalekobieżnych kursujących na terenie całego kraju wprowadzono obowiązek noszenia maseczek o standardzie FFP2. W pociągach lokalnych i komunikacji miejskiej każdy kraj związkowy stosować może własne przepisy. Minimalnym wymogiem są maseczki chirurgiczne.

Jednocześnie Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) poinformowały o podniesieniu cen w komunikacji dalekobieżnej od połowy grudnia. Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów 2022/2023 ceny za przejazd pociągami IC/EC/ICE wzrosną średnio o 4,9%. O tyle podrożeją też karty rabatowe Bahncard we wszystkich wariantach.

Najwięcej, bo aż o 6,9% wzrosną ceny biletów w taryfach flex. Ceny ofert specjalnych (Super-Sparpreis i Sparpreis) zaczynać się będą tak jak obecnie od 17,90 i 21,90 euro. Nie zdrożeją także ceny miejscówek (4,50 euro w klasie drugiej i 5,90 euro w klasie pierwszej). Bilety na przejazdy po 11 grudnia kupić będzie można w Niemczech od 12 października.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport