Partnerzy serwisu:

Niemcy: Trwa remont trasy KDP po pożarze pociągu ICE [aktualizacja]

Artur Bogdanowicz 15.10.2018 97

Niemcy: Trwa remont trasy KDP po pożarze pociągu ICE [aktualizacja]
12 października doszło do pożaru w pociągu ICE relacji Kolonia-Monachium. Ulatniający się dym był tak gęsty, że czasowo zamknięto nie tylko trasę KDP, ale również sąsiadującą z nią autostradę A3. Trwają prace remontowe na trasie.
Po dzisiejszym pożarze w pociągu ICE 511 relacji Kolonia-Monachium w pobliżu Montabaur w Nadrenii Palatynacie zamknięta jest trasa KDP z Kolonii do Frankfurtu. Pociągi dalekobieżne kursują objazdem trasą nad Renem (przez Moguncję i Koblencję) i docierają ok. 80 minut później do celu. Wybrane składy ICE kursują w skróconej relacji rozpoczynając bieg we Frankfurcie lub Kolonii. Wszyscy podróżni na tej trasie korzystać mogą z alternatywnych połączeń niezależnie od tego, czy wykupili bilet flex, czy na konkretny kurs.

Pożar wybuchł z nieznanej dotąd przyczyny i szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Jako pierwszy zauważył go podróżujący pociągiem policjant, który natychmiast doprowadził do zatrzymania składu i rozpoczął akcję ewakuacyjną. Na szczęście wszystkich podróżnych udało się szybko i bezpiecznie ewakuować.

Ulatniający się dym był tak gęsty, że czasowo zamknięto sąsiadującą z trasą KDP autostradę A3. Ruch samochodów już przywrócono, mimo szybkiego ugaszenia pożaru ruch pociągów wstrzymano do odwołania – Deutsche Bahn liczy na wznowienie kursów najpóźniej jutro rano, zdaniem policji wszystkie prace w miejscu zdarzenia mogą potrwać nawet dwa dni.


Aktualizacja (15 października)

Najprawdopodobniej do końca tygodnia potrwają prace remontowe na trasie KDP Kolonia-Frankfurt nad Menem. Po zakończeniu prac przez rzeczoznawców, analizy uszkodzeń torowiska, sygnalizacji i trakcji kolejowej przeprowadziły również Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn).

Po pożarze składu ICE w pobliżu miejscowości Diedorf w Nadrenii Palatynacie w piątkowy poranek, w którym na szczęście obeszło się bez ofiar i wszystkich 500 pasażerów udało się ewakuować, zamknięta została do odwołania trasa z Nadrenii nad Men. Pociągi kursują objazdem przez Bonn i Koblencję. Pasażerowie z Montabaur korzystać mogą z regionalnych pociągów do Koblencji i stamtąd kontynować podróż. Podróżni ze stacji Limburg-Süd korzystać mogą z połączeń do Frankfurtu rozpoczynających bieg na stacji Limburg. DB planuje uruchomienie od poniedziałku dodatkowych połaczeń Montabaur-Limburg/Süd-Frankfurt Flughafen-Frankfurt/M Hbf. Przyczyną pożaru była usterka techniczna, jednak jej szczegóły znane będą po zakończeniu badań laboratoryjnych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony