Partnerzy serwisu:

Niemcy: Przewozy dalekobieżne spadły o połowę

Artur Biogdanowicz 03.11.2020 1,2k

Niemcy: Przewozy dalekobieżne spadły o połowę
Fot. Flickr/Schnitzel_bank
W pierwszym półroczu 2020 z przejazdów dalekobieżnymi środkami komunikacji zbiorowej skorzystało w Niemczech 45 milionów osób, co oznacza 46% mniej pasażerów niż w pierwszym półroczu 2019. Jak poinformował niemiecki urząd statystyczny, z przejazdów koleją skorzystało ponad 41 mln osób (spadek o 43% w stosunku do analogicznego okresu ub. roku), zaś z autobusów mniej niż 4 mln osób (spadek o 67%). 
Uwzględniając rozwój pandemii, nie dziwi, że największe spadki odnotowano w drugim kwartale roku (łącznie 75% – przy czym sama kolej odnotowała minus 71%, zaś przewozy autobusowe aż minus 96%). Według pierwszych szacunków, o ile od początku maja do sierpnia wypełnienie pociągów dalekobieżnych stale rosło i wynosiło średnio 70% w porównaniu z rokiem ubiegłym, to w październiku współczynnik ten spadnie prawdopodobnie do zaledwie 50% wyniku ubiegłorocznego.

Dane dla ruchu regionalnego, lokalnego i miejskiego są jeszcze opracowywane. Według pierwszych szacunków, spadek wynosi tutaj 37% (do 874 mln pasażerów). W drugim kwartale br. spadek w pasażerskim ruchu kolejowym (pociągi regio i S-Bahn) wyniósł 59%, w autobusowym – 36%, zaś tramwajowym – 41%. Również te dane nie zostały jeszcze ostatecznie potwierdzone.

Według Kolei Niemieckich (DB) sprzedaż kart rabatowych Bahncard spadła łącznie o 5%. 10% posiadaczy sieciowej Bahncard 100 nie zdecydowało się na jej ponowne wykupienie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport