Partnerzy serwisu:

Niemcy: Przewoźnik kolejowy startuje dzięki crowdfundingowi

Łukasz Kuś 28.01.2016 291

Niemcy: Przewoźnik kolejowy startuje dzięki crowdfundingowi
fot. Locomore
Niemieckim kolejom wyrasta nowa konkurencja w segmencie tanich przewozów pasażerskich. Spółka Locomore uruchomi połączenie Stuttgart – Berlin.
Prywatny przewoźnik kolejowy w celu sfinansowania przedsięwzięcia skorzystał ze zbiórki publicznej. Dzięki crowdfundingowi udało się pozyskać spółce 478,498 euro.

Współwłaścicielem Locomore jest polityk partii Zielonych Derek Ladewig, który zapowiada że chce zaoferować klientom tani i ekologiczny środek transportu. We wrześniu 2016 r. ruszą pierwsze pociągi na trasie Stuttgart – Berlin, a w 2017 r. Locomore chce jeździć m.in. do Kolonii, Monachium i na wyspę Rugia.

Prywatne przewozy kolejowe to kolejne wyzwanie dla Niemieckich Kolei DB, które w zeszłym roku poniosły duże straty finansowe i przygotowują się do wdrożenia planu naprawczego, o którym pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.

Konkurencja do dla DB sytuacja nowa, gdyż w Niemczech aż do 2013 r. nie funkcjonowały dalekobieżne połączenia autobusowe. Po liberalizacji tego sektora nastąpił boom tanich połączeń drogowych, które odebrały kolei część pasażerów. Teraz konkurencja pojawia się także na torach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony