Partnerzy serwisu:

Niemcy: Potężne utrudnienia na kolei z powodu strajku. Dotknięte też pociągi do Polski

Artur Bogdanowicz, Jakub Madrjas 11.08.2021 2,5k

Niemcy: Potężne utrudnienia na kolei z powodu strajku. Dotknięte też pociągi do Polski
Fot. Mariano Mantel, Flickr
W Niemczech rozpoczął się strajk maszynistów. W ruchu dalekobieżnym odwołano aż trzy czwarte pociągów. Z połączeń międzynarodowych najbardziej ucierpiały te, które prowadzą do Polski i Danii. 
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, w Niemczech rozpoczął się strajk maszynistów ze związku zawodowego GDL. Jeszcze wieczorem stanęły przewozy DB Cargo, w nocy wystąpiły pierwsze utrudnienia w ruchu pasażerskim.

Trzy czwarte pociągów dalekobieżnych odwołanych

Według Kolei Niemieckich (DB) w ruchu dalekobieżnym kursuje średnio co czwarty pociąg. Do jednego z porannych pociągów ICE musiała wkroczyć policja, gdyż w wagonach zastawione zostały przez pasażerów wszystkie drogi ewakuacyjne.

Komunikacja regionalna odbywa się w trybie awaryjnym, pociągi kursują w rozrzedzonym takcie, np. co godzinę lub dwie. Kursy konkurentów DB odbywają się bez większych zakłóceń. Posiadacze biletów zarówno na anulowane, jak i realizowane kursy, mogą je zwrócić bezpłatnie lub wykorzystać bez poświadczenia do 20 sierpnia. Strajk zakończy się w nocy z czwartku na piątek.

Utrudnienia w komunikacji międzynarodowej


Większość pociągów ICE/EC na liniach międzynarodowych kursuje bez zmiany, jedynie połączenia do Polski zostały zawieszone. Pociągi PKP Intercity z Gdyni, Krakowa i Warszawy do Berlina kończą bieg na stacji Rzepin. Przewoźnik na dalszym odcinku do Berlina zapewnił komunikację autobusową. Inaczej jest w Polregio, gdzie za odwołane pociągi nie uruchomiono komunikacji zastępczej. – W związku ze strajkiem maszynistów na terenie Niemiec pociągi transgraniczne w relacjach Szczecin – Angermünde – Berlin Gesundbrunnen oraz Szczecin – Pasewalk – Lübeck Hbf, obsługiwane przez niemieckiego przewoźnika, w dniu 11.08.2021 r. nie kursują – poinformowało Polregio.

Zawieszono także pociągi do Danii, utrudnienia są na części kursów do Szwajcarii i Austrii. – W związku z trwającym strajkiem maszynistów Deutsche Bahn nie może przejąć pociągów międzynarodowych ze stacji granicznych. Dotyczy to części dziennych i nocnych połączeń z Austrii do i z Niemiec – poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik OBB Winter Bernd. Odwołane zostały połączenia: 
  • NJ 490/491 (Wiedeń – Hamburg / Amsterdam / Bruksela)
  • 4NJ 20/421 (Innsbruck –Amsterdam / Hamburg)
  • NJ 470/471 (Zurych – Berlin/Hamburg)
  • NJ 456/457 (Wiedeń – Berlin)
– Ograniczenia nie mają wpływu na dzienne połączenia wewnątrzaustriackie z Salzburga do Tyrolu realizowane korytarzem DB. Również połączenia Railjet Wiedeń / Klagenfurt – Monachium, jak również połączenia WE Włochy – Innsbruck – Kufstein – Monachium będą obsługiwane zgodnie z rozkładem jazdy – zapewnił rzecznik OBB.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony