Partnerzy serwisu:

Niemcy: Podróż po mieście w cenie biletu kolejowego

Artur Bogdanowicz 30.07.2018 144

Niemcy: Podróż po mieście w cenie biletu kolejowego
Fot. Ansgar Koreng / CC BY 3.0 (DE)
Koleje Niemieckie (DB) wprowadzają kolejne ułatwienia dla pasażerów. Od 1 sierpnia wszyscy podróżni – bez względu na to, czy posiadają kartę rabatową – przy zakupie biletu na przejazd pociągiem dalekobieżnym na odległość powyżej 100 km będą mogli w ramach biletu podróżować także komunikacja miejską.
Przy wykupie biletu na przejazd zawierający odcinek min. 100 km pokonywany pociągiem dalekobieżnym pasażerowie Deutsche Bahn posiadający kartę rabatową BahnCard otrzymują tzw. City Ticket, umożliwiający bezpłatny dojazd do dworca początkowego i kontynuowanie podróży komunikacją miejską u celu w dniu przejazdu (w określonych miastach, związkach komunikacyjnych i strefach).

Od 1 sierpnia z tego przywileju skorzystać będą mogły również osoby bez BahnCard, którzy wykupią bilet normalny (taryfa flex) lub promocyjny (Sparpreis). Nadruk City Ticket pojawiać się będzie automatycznie, zaś pełna lista miast objętych tą usługą znajduje się tutaj. W większości wypadków obejmuje ona cały obszar miast, np. Monachium, ale w Berlinie bezpłatny przejazd możliwy jest jedynie w strefie A, czyli wewnątrz ringu. Oznaczenie nie pojawia się w przypadku biletów międzynarodowych, a zatem pasażerowie składów Eurocity czy Railjet w komunikacji międzynarodowej nie odczują zmian.

Równocześnie Koleje Niemieckie informują o wprowadzeniu od 1 sierpnia do stałej oferty promocji SuperSparpreis. Bilety w tej taryfie nie będą mogły być zwracane nawet po potrąceniu odstępnego, jak to się dzieje w przypadku biletów Sparpreis, nie zawierały będą również opcji City Ticket.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony