Partnerzy serwisu:

Niemcy: Kolejne ograniczenia w komunikacji kolejowej

Artur Bogdanowicz, Rynek Kolejowy 25.03.2020 12

Niemcy: Kolejne ograniczenia w komunikacji kolejowej
Fot. Rico-U
U naszych zachodnich sąsiadów wprowadzono wiele ograniczeń w ruchu pociągów lokalnych i regionalnych, na większości tras wprowadzono rozkłady weekendowe, na niektórych komunikację autobusową. Na trasach dalekobieżnych składy kursują bez większych ograniczeń, z rozkładu wycofano jednak pociągi dodatkowe i ograniczono liczbę sprinterów.
W dalszym ciągu i do odwołania obowiązują poważne ograniczenia w ruchu międzynarodowym:

z Włochami, Austrią i Szwajcarią

Na całej trasie zawieszono pociągi linii EC Monachium – Kufstein- – Innsbruck – Bolzano – Werona (– Wenecja/– Bolonia), EC Monachium – Zurych, EC Hamburg – Kolonia – Bazylea – Zurych/– Interlaken oraz ECE Frankfurt – Bazylea – Mediolan. ICE linii Hamburg/Berlin/Dortmund – Bazylea – Zurych/Chur/Interlaken kursują tylko do stacji Basel Badischer Bahnhof. IC linii Stuttgart – Zurych kursują w relacji Stuttgart – Singen bądź Schaffhausen – Zurych.

z Francją:

Na całej trasie odwołane są połączenia ICE i TGV z Frankfurtu, Stuttgartu i Monachium do Paryża oraz codzienna para pociągów TGV z Frankfurtu przez Mannheim do Marsylii.

z Belgią, Niderlandami i Luksemburgiem:

Większość połączeń na liniach ICE z Frankfurtu przez Kolonię i Utrecht do Amsterdamu oraz z Frankfurtu przez Kolonię do Brukseli odbywa się zgodnie z rozkładem. Pociągi IC z Berlina do Amsterdamu przez Hanower i Bad Bentheim kursują tylko do granicy.

z Danią:

Na całej trasie odwołano kursy linii IC Hamburg – Padborg – Kopenhaga zaś składy IC linii Hamburg – Flensburg – Aarhus kończą bieg w Padborg.

z Polską:

Jak wiadomo nie kursują pociągi EC z Berlina do Warszawy i Trójmiasta.

z Czechami:

Pociągi EC relacji Kilonia – Hamburg – Berlin – Drezno – Praga dojeżdżają tylko do stacji Děčín hl.n.

Nie kursują również połączenia IC Bus z Frankfurtu do Pragi z Lipska do Pragi, z Monachium do Zurychu i z Frankfurtu do Luksemburga. IC Bus linii Düsseldorf – Maastricht – Liege kursuje tylko do Maastricht, zaś Düsseldorf – Eindhoven – Antwerpia – Lille tylko do Eindhoven. Na tory nie wyjeżdżają również ÖBB NightJet z Berlina i Hamburga do Zurychu, z Berlina do Wiednia i Budapesztu, w Monachium do Wenecji, Mediolanu i Rzymu oraz EuroNight z Monachium przez Lublanę do Zagrzebia i Rijeki.

Dodajmy, że lokalne pociągi RE4 z Lubeki do Szczecina dojeżdżają do Löcknitz, lnia RB 23 z Züssow do Świnoujścia kończy bieg na stacji Ahlbeck (w ciągu dnia kursują stąd autobusy do stacji Ahlbeck Grenze), Pociąg do kultury Berlin – Wrocław jest zawieszony w całej relacji, linia RB 66 skrócona jest do stacji Tantow.

Aktualne informacje znaleźć można na stronie internetowej Deutsche Bahn. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony