Partnerzy serwisu:

Niemcy: Bezpłatne przejazdy dla Ukraińców, dodatkowe wagony do Polski

Witold Urbanowicz 27.02.2022 4,9k

Niemcy: Bezpłatne przejazdy dla Ukraińców, dodatkowe wagony do Polski
Fot. WU
W pomoc dla uchodźców z Ukrainy włączają się też Koleje Niemieckie. Jak informuje Deutsche Bahn, pasażerowie z dowodem lub paszportem ukraińskim mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich pociągów dalekobieżnych z Polski do Niemiec.
Sporo ułatwień dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy wprowadziły wczoraj polskie koleje – obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie podróżować pociągami PKP Intercity w klasie TLK i IC, bezpłatne przejazdy wprowadziło też szereg przewoźników regionalnych. Uruchomiane są też dodatkowe połączenia.

Teraz podobne działania zapowiadają Koleje Niemieckie. Deutsche Bahn umożliwia uchodźcom posiadającym ukraiński paszport lub dowód osobisty bezpłatne korzystanie ze wszystkich pociągów dalekobieżnych z Polski do Niemiec. Rozwiązanie to, które obowiązuje od niedzieli 27 lutego, ma ułatwić przejazd uchodźców na teren Niemiec.

DB poinformowały też w krótkim komunikacie, że wspólnie z polskimi kolejami przygotowują się do „wprowadzenia w krótkim terminie wszelkich dodatkowych zdolności przewozowych, które mogą być potrzebne na torach. Do tego celu można wykorzystać dodatkowe wagony i pociągi specjalne we współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi”.

Jak wyliczają DB, obecnie codziennie kursuje do sześciu pociągów dalekobieżnych z Polski do Niemiec – wszystkie przez przejście graniczne we Frankfurcie nad Odrą. Pociągi dalekobieżne mają swoje punkty startowe w Warszawie, Gdańsku, Przemyślu (granica z Ukrainą)/Krakowie, Wiedniu/Wrocławiu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony