Partnerzy serwisu:

Niemal wszystkie bilety na połączenia PKP IC uruchamiane po 9 grudnia są w sprzedaży

Michał Szymajda 05.12.2018 2,2k

Niemal wszystkie bilety na połączenia PKP IC uruchamiane po 9 grudnia są w sprzedaży
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Wprowadzenie do sprzedaży biletów na pociągi kursujące po zmianie rozkładu jazdy 9 grudnia trwa w PKP Intercity wyjątkowo długo. Mimo, że nowy rozkład jazdy pociągów wystartuje 9 grudnia wciąż istnieją połączenia, na które nie kupimy biletu.
30 listopada, na 9 dni przed wprowadzeniem w życie nowego rozkładu jazdy, PKP Intercity wprowadziło do sprzedaży większość z pociągów, na które dotąd nie można było kupić biletów. 4 grudnia przewoźnik poinformował, że przez wszystkie kanały sprzedaży (z bardzo nielicznymi wyjątkami) można już kupić bilety na wszystkie pociągi, chyba, że skorzystamy z autobusowej komunikacji zastępczej lub połączeń, gdzie podwykonawcą PKP Intercity jest SKPL (Rzeszów Główny – Zagórz – Rzeszów Główny i Hrubieszów Miasto – Rzeszów Główny – Hrubieszów Miasto). Sprzedaż biletów na te połączenia ma ruszyć w ciągu następnych godzin.

27 listopada rzecznik prasowy PKP Intercity, Agnieszka Serbeńska poinformowała „RK”, że „obecnie większość pociągów jest wprowadzona do systemu, natomiast niestety dla części z nich sprzedaż jest zablokowana z uwagi na wprowadzane dodatkowe zmiany w rozkładach jazdy, wynikające z prowadzonych prac torowych”. Zapytaliśmy o te zmiany PKP PLK. Zarządca torów poinformował, że od 16 listopada nie wnioskował już o wstrzymanie sprzedaży biletów PKP Intercity.

– PKP Polskie Linie Kolejowe wnioskowały o czasowe wstrzymanie sprzedaży biletów na pociągi PKP Intercity (w terminie 13-16.11.2018 r.) kursujące w relacji Warszawa Centralna – Białystok – Warszawa Centralna. Ze względu na prace modernizacyjne konieczne było wprowadzenie korekty zastępczego rozkładu jazdy pociągów w dn. 16.11.2018 r. Od tego dnia PLK nie wnioskowały o blokowanie sprzedaży dla pociągów tego przewoźnika. Wprowadzenie zmian do systemu sprzedaży przez przewoźnika wymagało czasu – napisała Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK.

PKP Intercity, jako jeden z ostatnich przewoźników w Europie, wprowadza do sprzedaży swoje pociągi kursujące po 9 grudnia. 26 listopada zrobili to Ukraińcy, do dwóch tygodni wcześniej spółki kolejowe prowadzące pociągi dalekobieżne z Zachodniej Europy. Warto jednak podkreślić, że Polska kolej jest największym beneficjentem środków unijnych na modernizację infrastruktury kolejowej na Starym Kontynencie. To musi mieć swoje przełożenie na planowanie ruchu pociągów, zwłaszcza w obliczu licznych opóźnień inwestycyjnych względem planów pierwotnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony