Partnerzy serwisu:

Sobotnie wykolejenie TLK Zamoyski na stacji Warszawa Centralna

Michał Szymajda 06.05.2019 9,4k

Sobotnie wykolejenie TLK Zamoyski na stacji Warszawa Centralna
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Przed południem 4 maja na stacji Warszawa Centralna doszło do wykolejenia pociągu TLK Zamoyski relacji Lublin – Kołobrzeg. Doszło do poważnych utrudnień w ruchu pociągów.
W zdarzeniu wykolejeniu uległa lokomotywa, kilkanaście sekund po tym, jak zaczęła opuszczać perony Warszawy Centralnej. Na miejsce przybyła ekipa ratunkowa PKP PLK, która wkolejała skład.

Na czas utrudnień dla pasażerów PKP Intercity wprowadziło honorowanie biletów w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. Opóźnień doznało 13 innych pociągów PKP Intercity, w tym jeden powyżej 60 min.

– Trwają prace komisji, powołanej do zbadania zdarzenia, do którego doszło 4 maja br. na stacji Warszawa Centralna z udziałem pociągu TLK nr 28105 „Zamoyski” relacji Lublin – Kołobrzeg. Wagony z pasażerami zostały przetransportowane na stację Warszawa Wsch. O godz. 14:57 pociąg 28105 odjechał do Kołobrzegu z ok. 190 min opóźnienia – napisała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

– Komisja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wykolejenia jedna osią lokomotywy. Nie było zagrożenia bezpieczeństwa. Podróżni pociągu Lublin – Kołobrzeg kontynuowali podróż po dołączeniu do składu nowej lokomotywy. Od zdarzenia, tj. od godz. 11:45 do godziny 12:50 ruch po linii dalekobieżnej odbywał się po jednym torze – napisał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony