Partnerzy serwisu:

Niebezpiecznie w Wejherowie. Pociąg SKM rozpruł rozjazd

Michał Szymajda 03.01.2023 6,2k

Niebezpiecznie w Wejherowie. Pociąg SKM rozpruł rozjazd
W ostatni dzień 2022 roku do groźnej sytuacji doszło w Wejherowie. Na szczęście nie skutkowała ona wypadkiem, chociaż w efekcie przejechania sygnału stój konieczne było zamknięcie linii kolejowej od Redy do Wejherowa.
– 31 grudnia o godzinie 16.12 pociąg jadący z Gdańska Śródmieścia do Lęborka rozpruł jeden z rozjazdów przed stacją Wejherowo, po czym zatrzymał się. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pociąg, nikomu nic się nie stało – napisał Tomasz Złotoś, rzecznik PKP SKM Trójmiasto, w odpowiedzi na nasze pytania.

W związku z incydentem miały miejsce utrudnienia w ruchu. – Przez około godzinę wstrzymany był ruch pociągów na odcinku Reda – Wejherowo, a przez kolejne 3 godziny ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo po jednym torze. Ok. 20.30 pociągi zaczęły już jeździć według rozkładu, po obu torach – dodał rzecznik SKM.

– O zdarzeniu zostały powiadomione policja i służby kolejowe. Maszynista został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Specjalna kolejowa komisja ostatecznie ustali przyczyny tego incydentu. Według wstępnych ustaleń jego przyczyną było pominięcie semafora wskazującego sygnał ’Stój” – wyjaśnił przedstawiciel przewoźnika.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony