Partnerzy serwisu:

Nie tylko PKP Intercity odbiera Flirty 3. Koleje Mazowieckie mają ich już 43

inf. pras., oprac ms 31.10.2022 3,7k

Nie tylko PKP Intercity odbiera Flirty 3. Koleje Mazowieckie mają ich już 43
W ostatnich dniach października park taborowy Kolei Mazowieckich powiększył się o trzy nowoczesne pojazdy typu ER 160 Flirt3. Oznacza to, że Koleje Mazowieckie mają już 43 pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne wyprodukowane przez siedlecką firmę Stadler.
31 października w warszawskiej sekcji na Grochowie zostały podpisane końcowe protokoły techniczne pojazdów o numerach 41, 42 oraz 43. Wyprodukowano je w ramach czwartej umowy wykonawczej, która została zawarta w I kwartale 2021 r. Obejmuje produkcję 15. sztuk pojazdów, z czego 13 już dostarczono. Wartość tej umowy to prawie 500 mln zł brutto, a jej dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 wynosi około 202 mln zł.

Nowoczesne Flirty mają sukcesywnie zastępować pojazdy starszego typu, które będą wycofywane. Będzie to miało znaczący wpływ na polepszenie oferty przewozowej i zwiększy atrakcyjność połączeń uruchamianych przez spółkę.

W ostatnich dniach także PKP Intercity odebrało dwa Flirty w wersji dalekobieżnej. O tym jak się nimi podróżuje pisaliśmy w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony