Partnerzy serwisu:

Nie można kupić biletów na wszystkie pociągi PKP IC w nowym rozkładzie jazdy

Michał Szymajda 27.11.2018 9,6k

Nie można kupić biletów na wszystkie pociągi PKP IC w nowym rozkładzie jazdy
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity nadal nie uruchomiło sprzedaży na wszystkie swoje pociągi, które uruchomione zostaną w ramach nowego rozkładu jazdy pociągów. Zacznie on obowiązywać od 9 grudnia 2018 roku.
Choć niemal wszystkie pociągi spółek kolejowych widnieją już w internetowych rozkładach jazdy, to w wypadku najważniejszego, dalekobieżnego przewoźnika – PKP Intercity – bilety można kupić tylko na część z połączeń. Na 12 dni przed wprowadzeniem nowego rozkładu ich sprzedaż na internetowym portalu intercity.pl jest zablokowana. Co istotne, także na część połączeń, które uruchomione zostaną 7 i 8 grudnia, nie kupimy biletu.

– Udostępnienie w e-IC sprzedaży biletów na dany pociąg jest ściśle uzależnione od otwarcia sprzedaży na ten pociąg w systemie centralnym (a zatem np. w sprzedaży kasowej). Obecnie większość pociągów jest wprowadzona do systemu, natomiast niestety dla części z nich sprzedaż jest zablokowana z uwagi na wprowadzane dodatkowe zmiany w rozkładach jazdy wynikające z prowadzonych prac torowych – poinformowała Agnieszka Serbeńska, a do PKP PLK wysłaliśmy już pytania, dlaczego korekty rozkładu jazdy dokonywane są tak późno. Przypomnijmy, że PLK dokonywała już takich zmian tuż przed uruchomieniem pociągów w uzgodnionej już korekcie rozkładu jazdy, co spotkało się z reakcją UTK.

Jak dodaje Agnieszka Serbeńska, komunikat o dostępności sprzedaży biletów są na bieżąco publikowane tutaj. – Jest on regularnie uzupełniany informacjami o otwarciu sprzedaży na kolejne połączenia. Odrębną kwestią jest zaś sprzedaż w e-IC biletów na nowe połączenia międzynarodowe. Ze względu na konieczność adaptacji systemowych, pełne uruchomienie sprzedaży na nowy pociąg łączący Polskę z Niemcami i Austrią (Przemyśl – Berlin – Przemyśl, Wiedeń – Berlin - Wiedeń) nastąpi etapami, z pewnym opóźnieniem w stosunku do sprzedaży kasowej – dodaje rzecznik. Z informacji przekazanej przez PKP Intercity nie wynika kiedy bilety na wszystkie pociągi będą dostępne w kasach i internecie.

Sprzedaż biletów na wszystkie połączenia uruchomiły już wszystkie koleje europejskie. 26 listopada zrobiły to np. Koleje Ukraińskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony