Partnerzy serwisu:

Nie ma Olkolu, kto naprawi EP08?

Jakub Madrjas 27.07.2022 8,9k

Nie ma Olkolu, kto naprawi EP08?
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
PKP Intercity rozpisało przetarg na naprawy lokomotyw EP08. Miał się tym zająć Olkol, ale firma wpadła w problemy i zbankrutowała. 
EP08 to elektrowozy, które mogą poruszać się z maksymalną prędkością 140 km/h. PKP Intercity ma ich osiem. Oleśnicki Olkol został wybrany rok temu zwycięzcą przetargu PKP Intercity na ich naprawy poziomu P4. Spółka ogłosiła jednak w kwietniu upadłość, co może zwiastować problemy z utrzymaniem lokomotyw narodowego przewoźnika.

Ważne w tym kontekście będą wyniki nowego przetargu, który ogłosił właśnie operator. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy okresowej na 4-tym poziomie utrzymania 7 lokomotyw elektrycznych serii EP08. Nie wiemy jeszcze, co z ósmą posiadaną lokomotywą tej serii - być może jej naprawę wykonał Olkol przed upadłością.

Kryteria określone w przetargu to termin wykonania naprawy jednej lokomotywy - waga: 10, okres gwarancji i rękojmi - waga: 10 oraz cena - Waga: 80. Zamówienie ma zostać zrealizowane w 18 miesięcy. Na oferty Intercity czeka do 12 sierpnia. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony