Partnerzy serwisu:

Nie ma oferty na szynobusy dla KD. Oferta na hybrydy przekracza kosztorys

Jakub Madrjas 05.06.2020 72

Nie ma oferty na szynobusy dla KD. Oferta na hybrydy przekracza kosztorys
Fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
Koleje Dolnośląskie w piątek, 5 czerwca, zakończyły przyjmowanie ofert w przetargach na zakup pociągów hybrydowych (dwutrakcyjnych) i spalinowych. Wpłynęła jedynie oferta Newagu, i wyłącznie na jednostki dwutrakcyjne.
Przetarg ogłoszono miesiąc temu. Spółka zamierzała przeznaczyć 36,9 mln złotych brutto na zakup dwóch trójczłonowych pojazdów z dwusystemowym napędem elektryczno-spalinowym (hybrydowym, HZT). Jedynym oferentem, który zgłosił chęć dostawy pociągów tego typu jest nowosądecki Newag. Propozycja producenta jest znacznie wyższa niż kosztorys - wynosi 56.334.000,00 zł brutto, co daje 28.167.000,00 zł za jeden pojazd. Obecnie oferta jest w trakcie szczegółowej analizy - podał przewoźnik.

Koleje Dolnośląskie nie otrzymały natomiast ofert w postępowaniu na dostawę pociągów spalinowych. Spółka była zainteresowana zamówieniem dwóch dwuczłonowych składów o napędzie spalinowym. Więcej na temat tego zamówienia pisaliśmy tutaj.

Wciąż trwa analizowanie ofert na ezety

Trwa rozpatrywanie ofert w przetargu na zakup pięciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, który został ogłoszony w lutym 2020 r. Ich dostawą zainteresowane są bydgoska Pesa oraz Newag. Koleje Dolnośląskie poinformowały, że podejmą decyzję dotyczącą tego przetargu do 22 czerwca.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony