Partnerzy serwisu:

Nie kursują pociągi Eurostar z kontynentu do Anglii

Michał Szymajda 21.12.2020 5,4k

Nie kursują pociągi Eurostar z kontynentu do Anglii
Fot. Rob Dammers/CC BY 2.0/Wikimedia Commons
W związku z nowymi przypadkami koronawirusa, który uległ pewnej mutacji na Wyspach Brytyjskich, wstrzymane będę połączenia kolejowe między Wielką Brytanią a kontynentem.
Po tym jak w nocy z 20 na 21 grudnia Francja i Belgia zamknęły granice dla podróżnych z Wielkiej Brytanii, Eurostar wstrzymał połączenia kolejowe z wyspą. – Nie możemy uruchomić pociągów z Londynu do Paryża, Brukseli, Lille czy Amsterdamu ani w poniedziałek 21 grudnia, ani we wtorek 22 grudnia. W tych terminach nie możemy również obsługiwać pociągów z Amsterdamu, Brukseli i Lille do Londynu – potwierdził przewoźnik.

– Możemy potwierdzić, że nasze pociągi będą nadal kursować z Paryża do Londynu. Plan zakłada wznowienie wszystkich naszych usług kolejowych do i z Wielkiej Brytanii w środę 23 grudnia – czytamy na stronie operatora. W związku z wykryciem nowej mutacji COVID-19 w Anglii plany te mogą ulegać zmianie. – Oczekujemy dalszych informacji od odpowiednich rządów na temat egzekwowania ograniczeń w podróżowaniu i będziemy kontynuować aktualizację naszej strony internetowej, gdy będą dostępne dalsze informacje – dodaje operator.

Na radykalne ograniczenie komunikacji z Wielką Brytanią zdecydowało się też lotnictwo. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na portalu Rynek Lotniczy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport