Partnerzy serwisu:

Nie było chętnych na dostawę szt dla Przewozów Regionalnych

Jakub Madrjas 11.07.2016 184

Nie było chętnych na dostawę szt dla Przewozów Regionalnych
fot. Przewozy Regionalne
Nie było chętnych w przetargu na dostawę od jednego do trzech spalinowych zespołów trakcyjnych dla spółki Przewozy Regionalne. Przewoźnik musi unieważnić postępowanie.
Pod koniec maja Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na dostawę fabrycznie nowego trzyczłonowego spalinowego zespołu trakcyjnego z opcją rozszerzenia zamówienia do 3 pojazdów. Termin dostawy pojazdu w ramach zamówienia podstawowego miał wynosić 4 miesiące od dnia zawarcia umowy. O przetargu pisaliśmy tutaj.

Mimo tego, że na wniosek potencjalnych dostawców Przewozy Regionalne zmieniły część założeń przetargu (m. in. obniżyły wymaganą prędkość maksymalną ze 130 km/h do 120 km/h), to ostatecznie w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. - Postępowanie musi zostać unieważnione - mówi Dominika Dragun z biura prasowego przewoźnika. - O tym, czy przetarg zostanie ponowiony będzie niebawem decydował zarząd spółki - dodaje.

Zamówienie nowych zespołów trakcyjnych jest częścią strategii taborowej największego krajowego operatora. Opiewają one na 620 mln złotych na najbliższe dwa lata i obejmują także największą modernizację elektrycznych zespołów trakcyjnych w historii. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony