Partnerzy serwisu:

Nie będzie strajku w PKP Intercity, będą podwyżki

Jakub Madrjas 18.11.2022 3,2k

Nie będzie strajku w PKP Intercity, będą podwyżki
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
Związki zawodowe działające w PKP Intercity podpisały z zarządem spółki porozumienie kończące spór zbiorowy. Oznacza ono podwyżki dla pracowników.
Jak czytamy w informacji opublikowanej przez Federację Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych, porozumienie zakłada wypłatę 3500 zł brutto jednorazowej gratyfikacji proporcjonalnie do wymiaru etatu każdemu z pracowników, która ma zostać wypłacona do 10 grudnia tego roku. Spór zbiorowy w spółce został wszczęty 3 października 2022 r.

Jak czytamy, spółka wdroży podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego dla każdego pracownika wynagradzanego według Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP) dla pracowników zatrudnionych przez jednostki organizacyjne wchodzące w skład PKP Intercity w dwóch transzach. Pierwsza transza od 1 stycznia 2023 roku w wysokości 500 zł, a druga transza od 1 lipca przyszłego roku ma wynieść 200 zł. Podwyżka wynagrodzenia dla pracowników wynagradzanych wg "wskaźnika" wyniesie odpowiednio w dwóch transzach: od 1 stycznia 2023 roku w kwocie 850 zł i od 1 lipca 2023 roku w kwocie 350 zł.

Informację o porozumieniu potwierdza biuro prasowe przewoźnika. – Wynegocjowane porozumienie jest jak zawsze w prowadzonych rozmowach Zarządu PKP Intercity z przedstawicielami strony społecznej obustronnym kompromisem. Rozmowy trwały długo, co oczywiste w sytuacji podejmowania długoterminowych (jakim jest systemowa podwyżka wynagrodzeń) zobowiązań finansowych –
tłumaczy Katarzyna Grzduk. rzeczniczka PKP IC, dodając, że mogą one zostać podjęte po przygotowaniu projekcji finansowych na kolejny rok.

– Podejmując decyzję zarząd nie mógł zapomnieć, że 2022 rok po niespełna 11 miesiącach jest rekordowy – w tym czasie z usług przewoźnika skorzystało ponad 50 mln pasażerów a okres ten był naznaczony pandemią, kryzysem uchodźczym wywołanym agresją Rosji na Ukrainę czy niezwykle wysokim zainteresowaniem podróżami koleją m.in. w okresie wakacji. Nie byłoby możliwe ich osiągnięcie, gdyby nie zaangażowanie i wysiłek tysięcy pracowników PKP Intercity. Wynegocjowane warunki płacowe są z jednej strony podziękowaniem dla pracowników za trud, z drugiej zaś zachętą do dalszego wysiłku i zaangażowania – podkreśliła rzeczniczka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony