Partnerzy serwisu:

Nie będzie połączenia KDP z Niemiec do Londynu

Artur Bogdanowicz/Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy 19.06.2018 3,2k

Nie będzie połączenia KDP z Niemiec do Londynu
Pociąg ICE w LondynieFot. DB
Upadł przygotowywany od 2010 roku projekt uruchomienia połączeń Kolei Dużych Prędkości z Frankfurtu nad Menem do Londynu. Na razie nie podano przyczyn rezygnacji z uruchomienia pociągów, które miały być obsługiwane niemieckimi składami ICE.
Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) ostatecznie nie uruchomią jednak połączenia ICE z Frankfurtu nad Menem do Londynu - informuje dziś niemiecka prasa cytując niedzielne wydanie "Independent". Powodem rezygnacji mają być przyczyny ekonomiczne. Nie wiadomo, na ile wynika to ze zbliżającego się Brexitu - DB nie komentuje oficjalnie tych doniesień.

O pociągu łączącym Niemcy i Wielką Brytanię mówiło się już od lat. W 2010 roku ICE po raz pierwszy przejechał eurotunelem, pierwotne plany przewidywały uruchomienie regularnego połączenia od 2013 roku, te wciąż jednak przesuwano. Ówczesny federalny minister transportu Peter Ramsauer widział pokonujący trasę w pięć godzin pociąg jako „milowy postęp w rozwoju europejskiej komunikacji kolejowej”.

Deutsche Bahn mają bardzo dobre wyniki połączeń międzynarodowych. Zarówno pociągi do Belgii, jak i Holandii notują duży wzrost zainteresowania pasażerów. W 2017 roku 1,1 mln pasażerów skorzystało z połączeń ICE z Frankfurtu przez Kolonię, Akwizgran i Liege do Brukseli.

Jak informowaliśmy w maju, zarządzająca linią dużych prędkości w Wielkiej Brytanii spółka HS1 prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia bezpośrednich pociągów w relacji Londyn – Bordeaux

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony