Partnerzy serwisu:

Nie będzie kolejnych Dartów dla PKP Intercity. Stanowisko Pesy

Michał Szymajda 23.05.2017 964

Nie będzie kolejnych Dartów dla PKP Intercity. Stanowisko Pesy
PKP Intercity posiada 20 Dartów. Więcej ich nie będzieFot. Jakub Zajkowski / Kolejowe Podlasie
– Nieskorzystanie z opcji zakupu 10 kolejnych pojazdów PesaDart jest decyzją przewoźnika. Przyjmujemy ją do wiadomości i szanujemy, choć jesteśmy rozczarowani, że PKP Intercity nie wzbogaca swojej floty o nowe pociągi – czytamy w oświadczeniu bydgoskiego producenta.
Pesa w oświadczeniu ocenia, że mimo, że  Darty zostały zbudowane w rekordowym w skali Europy czasie 13 miesięcy, od startu zyskały pochlebne opinie pasażerów (vide – badania UE Poznań), a po wyeliminowaniu problemów „wieku dziecięcego” i naprawieniu błędów naszych poddostawców, osiągnęły wskaźniki niezawodności na poziomie średnio 97%.

– Rezygnacja z opcji na dodatkowe PesaDart, to nie jest tylko problem naszej firmy. Ta decyzja dotyczy kilkuset polskich firm współpracujących z Pesą przy jego projektowaniu i produkcji. Projekt PesaDart był i pozostaje jednym z fundamentów innowacyjności, naszej i naszych poddostawców, a jego zatrzymanie ogranicza dalsze możliwości rozwojowe. Dla Pesy decyzja PKP IC nie pozostanie zapewne bez wpływu na kondycję finansową i politykę zatrudnienia, a przypominamy, że mimo braku zamówień z rynku krajowego w roku 2016, inaczej niż konkurencja, nie zwalnialiśmy pracowników, czekając na zamówienie Dartów – czytamy w piśmie Pesy.

Bydgoski producent zaznacza, że dzięki dywersyfikacji produktów i rynków firma ma obecnie co i dla kogo produkować. – Dziś realizujemy zamówienia na nowe ezt dla Przewozów Regionalnych, Kolei Śląskich i Podkarpacia, będziemy dostarczać tramwaje dla Bydgoszczy i Łodzi, jesteśmy w trakcie produkcji i homologacji pojazdów dla Deutsche Bahn, a z PKP Intercity wiąże nas projekt budowy lokomotywy dwunapędowej. W naszych halach przybywa nowych pojazdów. Jesteśmy przekonani, że zamówień z polskiego rynku będzie jeszcze więcej, a zebrane do tej pory doświadczenia, innowacyjne projekty i kompetencje załogi oraz poddostawców zostaną dobrze wykorzystane w ramach programu Luxtorpeda 2.0 – oświadcza producent.

Oświadczenie PKP Intercity dotyczące braku realizacji dostaw kolejny Dartów publikujemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony