Partnerzy serwisu:

Newag zwycięzcą przetargu na 17 ezt dla Pomorza Zachodniego

Michał Szymajda 01.08.2016 694

Newag zwycięzcą przetargu na 17 ezt dla Pomorza Zachodniego
Kolejne Impulsy będą jeździć na Zachodnim PomorzuFot. UMWZP
Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe na wykonanie i dostawę kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych (tzw. ezt) do obsługi regionalnych połączeń kolejowych. 17 nowych ezt-ów dla Pomorza Zachodniego wykona i dostarczy Newag SA. Inwestycja kosztować będzie ponad 250 mln zł i w większości sfinansowana będzie z funduszy unijnych.
W ramach zamówienia zakupionych zostanie 12 sztuk trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przetarg zakłada opcję zwiększenia zamówienia o dodatkowych 10 sztuk ezt. Poziom dofinansowania projektu w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego może wynieść 85%. Pozostałe środki pochodzić będą z funduszu kolejowego i środków własnych województwa. Zakup nowych pojazdów kolejowych pozwoli zabezpieczyć potrzeby taborowe województwa.

– Jako Województwo Zachodniopomorskie zainwestowaliśmy w nowoczesne pociągi już 600 mln zł i dziś możemy pochwalić się jednymi z najnowocześniejszych pojazdów szynowych w Polsce. Ale nie poprzestajemy na tym i kontynuujemy powiększanie floty, tak aby wszystkie połączenia na Pomorzu Zachodnim były obsługiwane pojazdami gwarantującymi komfort i bezpieczeństwo podróży. Zgodnie z ofertą, trzy pierwsze ezt-y dotrą do nas nie później niż do końca maja przyszłego roku. Wierzę jednak, że uda się to zrobić szybciej – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W postępowaniu przetargowym wzięły udział trzy firmy: Stadler Polska Sp z.o.o., Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. Najwyżej została oceniona oferta NEWAG S.A., opiewająca na sumę 250 797 000 zł. Więcej o tym przetargu piszemy TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony