Partnerzy serwisu:

Newag zmodernizuje wagony PKP Intercity

Jakub Madrjas 18.07.2016 656

Newag zmodernizuje wagony PKP Intercity
Fot. RK
Umowę na modernizację z naprawą poziomu P5 szesnastu wagonów osobowych podpisał z PKP Intercity Newag. Będzie to kosztować ponad 50 milionów złotych.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wraz z naprawą okresową na 5. poziomie utrzymania 16 wagonów osobowych typu 111A. Całość ma być wykonana przed końcem I kwartału 2017 roku. Za usługę z 3-letnią gwarancją PKP Intercity zapłaci 53 mln złotych brutto. Umowa przewiduje kary umowne z tytułu zwłoki w wysokości do 20 % wartości umowy. 

Przetarg na modernizację ogłoszony został przez spółkę już 5 stycznia w ramach dużego pakietu postępowań na naprawę wagonów. Pisaliśmy o nim w tym miejscu. Wagony po wykonanej usłudze będą wagonami bezprzedziałowymi 2. klasy przystosowanymi do przewozu rowerów.

W PKP Intercity wciąż trwają postępowania na naprawę wagonów, m.in. na naprawy P4 (d. rewizyjne) 112 wagonów. Piszemy o tym tutaj. W tym roku PKP Intercity chce oddać do napraw i modernizacji aż 400 wagonów. Spółka przyspieszyła od początku roku naprawy wagonów, by zdążyć na sezon letni.  Natomiast w czerwcu PKP Intercity ogłosiło przetarg na wykonanie napraw okresowych aż 186 wagonów osobowych na poziomach utrzymania P3 i P4. Można o nim przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony