Partnerzy serwisu:

Newag zamówił urządzenia trakcyjne ABB do Griffinów dla PKP IC

inf. pras. 30.01.2019 7,1k

Newag zamówił urządzenia trakcyjne ABB do Griffinów dla PKP IC
fot. Newag
Firma ABB poinformowała, że wyposaży w przekształtniki i silniki trakcyjne 20 lokomotyw pasażerskich Griffin produkowanych przez Newag dla PKP Intercity.
PKP Intercity podpisało z Newagiem kontrakt na lokomotywy w maju. Nowe lokomotywy Griffin będą napędzane silnikami i przekształtnikami trakcyjnymi ABB - poinformowała spółka. 

Silniki oraz przekształtniki trakcyjne to jedne z najważniejszych części układu napędowego lokomotyw. Przekształtniki Bordline CC1500, które wyprodukuje ABB, mają "umożliwić zoptymalizowane zasilanie i sterowanie silnikami trakcyjnymi oraz efektywne odzyskiwanie energii w czasie hamowania". Odzyskana energia wykorzystywana jest do zasilania urządzeń pokładowych. Przekształtniki wyprodukowane zostaną w fabryce ABB w Aleksandrowie Łódzkim.

W 20 nowych lokomotywach Griffin zamontowane zostaną także specjalnie zaprojektowane zestawy napędowe składające się z przekładni i silnika, zawieszone w całości na ramie wózka, co zwiększa niezawodność elektrowozów poruszających się z dużą prędkością, minimalizując przenoszenie szkodliwych drgań z zestawów kołowych na zestaw napędowy - pisze ABB.

Newag wykorzysta także silniki trakcyjne ABB w 20 lokomotywach Dragon, przeznaczonych do prowadzenia ciężkich składów towarowych. – To już kolejne zamówienie dla ABB na silniki i przekształtniki trakcyjne od firmy Newag - wyjaśnia Beata Syczewska, dyrektor Lokalnej Jednostki Biznesu Napędów w ABB. − Rozumiemy, że bezawaryjność oraz łatwa obsługa serwisowa są kluczowe, dlatego dokładamy starań, aby spełniać wysokie wymagania klienta w tym zakresie. Kolejne zamówienia realizowane dla tej spółki są dla nas potwierdzeniem udanej współpracy – podsumowuje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony