Partnerzy serwisu:

Newag zainwestuje od 80 do 105 mln zł w rozwój produkcji. Będzie nowa hala

Jakub Madrjas 11.03.2019 5,3k

Newag zainwestuje od 80 do 105 mln zł w rozwój produkcji. Będzie nowa hala
fot. Newag
Dzięki uzyskaniu pomocy publicznej z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, zarząd Newagu podjął decyzję o zrealizowaniu wartej co najmniej 80 mln złotych inwestycji w rozwój mocy produkcyjnych. Firma zyska przede wszystkim nową halę produkcyjną.
Zarząd Newagu poinformował w komunikacie giełdowym o przystąpieniu do realizacji inwestycji, która będzie miała istotne znaczenie dla rozwoju spółki. Inwestycja obejmie zakup nieruchomości z halą produkcyjną, rozbudowę i modernizację istniejących budynków, zakup maszyn i urządzeń oraz rozbudowę/modernizację istniejących linii produkcyjnych. Celem jest optymalizacja procesu produkcyjnego pojazdów szynowych w pełni zgodnych z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności Kolei obowiązujących w Unii Europejskiej.

Zarząd Newagu uzależniał rozpoczęcie inwestycji od uzyskania pomocy publicznej. W piątek (8 marca) Krakowski Park Technologiczny – spółka działającą w imieniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii – wydała decyzję o udzieleniu Newagowi wsparcia w postaci prawa do zwolnienia od podatku dochodowego w wysokości do 35% kosztów kwalifikowanych inwestycji polegającej na zwiększeniu zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa. 

Zwolnienie będzie obowiązywać przez 12 lat, do jego pełnego wykorzystania. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych zadeklarowanych przez Newag wynosi 80,398 mln zł, a maksymalna – 104,517 mln zł. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych oraz w leasingu. Spółka jest zobowiązana do spełnienia warunków określonych szczegółowo w decyzji, w tym poniesienia kosztów kwalifikowanych w zadeklarowanej minimalnej wysokości oraz zwiększenia i utrzymania poziomu zatrudnienia.

Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2019–2021, a pełne wdrożenie efektów Inwestycji w działalności Spółki powinno nastąpić do końca roku 2021 – poinformował w komunikacie Newag.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony