Partnerzy serwisu:

Newag z umową na dostawę pociągów dla Podkarpacia

Jakub Madrjas 02.01.2017 581

Newag z umową na dostawę pociągów dla Podkarpacia
Fot. Przewozy Regionalne
Spółka Newag poinformowała o zawarciu z samorządem województwa podkarpackiego umowy na dostawę dwóch dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych wraz z usługą ich utrzymania.
Przetarg w tej sprawie rozstrzygnął się na początku listopada. Oferty złożyło dwóch producentów – Pesa i Newag. Walka pomiędzy nimi była bardzo wyrównana, a różnica między ofertami wyniosła zaledwie 0,4 punktu: Newag uzyskał 96,42, z kolei Pesa – 96,38. Pisaliśmy o tym tutaj. Newag poinformował dziś (2 stycznia) oficjalnie o podpisaniu umowy z urzędem marszałkowskim.

Pierwszy z pojazdów szynowych ma być dostarczony do 28 lutego 2018, drugi – do 31 marca 2018 roku. Usługa serwisowo-utrzymaniowo-naprawcza dostarczonych szt będzie świadczona w zależności od natężenia eksploatacji pojazdów przez okres maksymalnie 9 lat.

Jak informuje Newag w komunikacie, szacunkowa maksymalna wartość umowy wynosi 32 809 756,10 zł netto, na co składa się wynagrodzenie za dostawę 2 pojazdów w wysokości 26,8 mln zł netto oraz wynagrodzenie za wspomniane usługi. Newag udzielił 5-letniej gwarancji na pojazdy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony