Partnerzy serwisu:

Newag dostarczy pociągi dla świętokrzyskiego

Jakub Madrjas 28.02.2018 7,6k

Newag dostarczy pociągi dla świętokrzyskiego
fot. Newag
Województwo Świętokrzyskie wybrało ofertę Newagu w rozpisanym przed świętami przetargu na dostawę i serwisowanie dwóch czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.
Przedmiotem zamówienia województwa świętokrzyskiego jest dostawa 2 sztuk fabrycznie nowych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Służyć one będą do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu regionalnym dla województwa świętokrzyskiego o średniodobowym przebiegu pojazdu w przedziale 350-700 km. Pasażerowie pojadą nimi najpóźniej pod koniec 2018 roku. Więcej na temat zamówienia piszemy tutaj.

Jak poinformował urząd, jedyną ofertę w przetargu złożył nowosądecki Newag. Opiewa ona na 44 378 400 złotych. Znacznie przekracza ona zatem kosztorys, który opiewał na 36 mln złotych (kwoty netto). 

Wartość zamówienia oszacowano na 36,1 mln zł netto. Pierwszy pojazd powinien dotrzeć najpóźniej do Skarżysko-Kamiennej do 25 października 2018 roku. Drugi trochę później – 25 lutego 2019 r. Składanie ofert w przetargu trwało do 8 lutego 2018 roku. Zamawiający ocenił je pod kątem ceny (60%), terminu gwarancji (25%) oraz wartości współczynnika niezawodności (15%). Zakup taboru dofinansowany zostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Aktualizacja: Oferta Newagu zaakceptowana

Województwo wybrało ofertę Newagu jako najkorzystniejszą w przetargu, co oznacza, że producent spełnił wszystkie wymagane warunki udziału w postępowaniu i za kryteria. Co ciekawe, za kryterium „współczynnik niezawodności” wykonawca otrzymał 0 punktów, gdyż zaoferował współczynnik niezawodności 0,95. Ze względu na to, że nie było konkurencyjnych ofert, nie należy spodziewać się odwołań.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony