Partnerzy serwisu:

Newag wykona naprawy P4 Impulsów z KD i SKM Warszawa

Michał Szymajda 11.02.2016 362

Newag wykona naprawy P4 Impulsów z KD i SKM Warszawa
Newag wykona przeglądy zbudowanych przez siebie Impulsów w SKM Warszawa i KDFot. Koleje Dolnośląskie
SKM Warszawa wybrał ofertę złożoną przez Newag w przetargu na wykonanie sześciu napraw poziomu 4. na pojazdach typu 35WE. Także Newag wykona naprawy P3 należących do Kolei Dolnośląskich ezt 31WE.
W obu przetargach Newag był jedynym oferentem chcącym wykonać okresowe przeglądy wyprodukowanych przez siebie pojazdów.

Wartość zamówienia SKM Warszawa to około 19 800 000,00 zł. Prace związane z obsługą i wymianą zużytych części potrwać mają nie dłużej niż 8 miesięcy.

Drugi przetarg rozstrzygnięty przez Koleje Dolnośląskie obejmuje wykonanie obsługi poziomu P3 na jednostkach 31WE z numerami 001, 002, 003, 004 i 005. W ramach zadania Newag wymieni m.in zużyte koła monoblokowe, a także, w ramach działania szerszego od podstawowego zakresu P3, rozbuduje istniejący System Informacji Pasażerskiej w pociągach poprzez zainstalowanie nowych kierunkowych tablic bocznych. Newag wycenił usługę na 3 253 350,00 zł brutto.

Koleje Dolnośląskie nie zdecydowały się natomiast na wybór oferty Newagu w przetargu na wykonanie obsługi technicznej P3 sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych 36WEa. Kwota, jakiej za usługę zażądał Newag to 2191860,00 zł brutto. Okazało się to za dużo dla KD.

Już 16-17 marca w Warszawie kolejna edycja Europejskiego Forum Taborowego. Jak co roku, konferencja podejmie tematykę zakupów i modernizacji taboru kolejowego w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja największej i najbardziej prestiżowej konferencji w regionie, poświęconej wielowątkowej dyskusji na temat stanu obecnego i przyszłości branży dostawców kompletnych pojazdów szynowych, producentów komponentów i podzespołów, poddostawców, dostawców usług i urządzeń służących utrzymaniu taboru kolejowego.

Więcej informacji na temat wydarzenia - program i możliwość rejestracji


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony