Partnerzy serwisu:

Newag wygrał przetarg i dostarczy kolejne lokomotywy PKP Intercity

Jakub Madrjas 30.07.2021 17,3k

Newag wygrał przetarg i dostarczy kolejne lokomotywy PKP Intercity
fot. Newag
PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na 10 szybkich lokomotyw wielosystemowych. Dostarczy je Newag.
PKP Intercity rozstrzygnęło ogłoszony jeszcze w grudniu 2019 roku przetarg na dostawę lokomotyw wielosystemowych. Jedyną ofertę w przetargu złożył nowosądecki Newag, którą zamawiający dziś (30 lipca) zaakceptował, zamykając postępowanie. Jednym z faworytów postępowania był Siemens, jednak nie przedstawił oferty ze względu na warunki przetargu.

Nowosądecki producent za dziesięć elektrowozów otrzyma 258,6 mln złotych brutto. Jeśli PKP Intercity zdecyduje się na zakup jeszcze pięciu pojazdów – Newag zarobi łącznie 387,9 mln zł. brutto. PKP Intercity zamówiło lokmotywy wraz z pięcioletnim utrzymaniem; producent zadeklarował stawkę za utrzymanie w wysokości 2,64 zł brutto za przejechany kilometr. Okres gwarancji na lokomotywy to 36 miesięcy. Producent deklaruje, że dostarczy pojazdy w oczekiwanym przez PKP Intercity terminie.

Lokomotywy mają być kupione ze środków własnych spółki, bez udziału środków pomocowych Unii Europejskiej. 

To wielka szansa dla Newagu, który dotąd nie budował lokomotyw wielosystemowych z przeznaczeniem dla ruchu pasażerskiego, zdolnych rozpędzać się do 200 km/h. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony