Partnerzy serwisu:

Newag składa ofertą na spalinowe i elektryczne zespoły trakcyjne dla KD

Michał Szymajda 23.08.2018 5,4k

Newag składa ofertą na spalinowe i elektryczne zespoły trakcyjne dla KD
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Tylko Newag złożył ofertę w przetargu na 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych i 6 spalinowych dla Kolei Dolnośląskich. Oferta przedstawiona przez nowosądeckiego producenta dość znacznie przekracza budżet zamawiającego.
Przypomnijmy: Koleje Dolnośląskie chcą kupić 5 czteroczłonowych ezt oraz 6 długich, trójczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. KD mają już zagwarantowane dofinansowanie do zakupu tych pojazdów. O szczegółach pomocy unijnej i trasach, gdzie pojadą pisaliśmy tutaj. W przetargu bardzo ważne jest to, że zapisano w nim prawo opcji na zakup aż 20 dodatkowych ezt.

Do konkursu ofert stawiła się tylko jedna firma: nowosądecki Newag, która ma już na swoim koncie dostawę kilkudziesięciu elektrycznych Impulsów dla KD. Prawdopodobnie problemy finansowe Pesy są przyczyną, dla których bydgoska firma nie przedstawiła swojej oferty.

Newag chce dostarczyć 5 ezt za kwotę 112,2 mln zł brutto. Oznacza to, że jeden czteroczłonowy pojazd kosztuje 18,2 mln zł brutto. Newag daje gwarancje na pojazdy na 36 miesięcy. Na to zadanie KD chciały przeznaczyć maksymalnie 98,4 mln zł brutto.

6 spalinowych zespołów trakcyjnych Newag wycenił na 134,3 mln zł brutto, czyli aż 22,3 mln zł brutto za sztukę. Budżet KD opiewał na 110 mln zł brutto.

KD teraz będą zastanawiały się, czy przyjąć ofertę producenta.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony