Partnerzy serwisu:

Newag prezentuje Dragona 2 w Żmigrodzie. PKP Cargo chce kupić trzy sztuki

Jakub Madrjas 12.07.2018 207

Newag prezentuje Dragona 2 w Żmigrodzie. PKP Cargo chce kupić trzy sztuki
Fot. Aleksander Kędzierski
Trwa prezentacja nowej lokomotywy Dragon 2 Newagu w Żmigrodzie. Podczas uroczystości z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, PKP Cargo podpisało z producentem list intencyjny na zakup trzech elektrowozów tego typu.
O lokomotywie Dragon 2 "Rynek Kolejowy" informował jako pierwszy. Od połowy czerwca elektrowóz E6ACTa-001 Dragon 2 jest na testach na torze doświadczalnym w Żmigrodzie. Dziś odbyła się jego oficjalna prezentacja z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury.

Podczas uroczystości podpisano list intencyjny na zakup trzech sztuk nowych Dragonów 2 przez PKP Cargo. – Wierzę, że skorzysta na tym cała polska gospodarka – skomentował prezes przewoźnika Czesław Warsewicz.

– Program Luxtorpeda 2.0 się materializuje – lokomotywa Dragon 2 jest tego przykładem. Polska myśl techniczna może być konkurencyjna wobec zagranicznych producentów – powiedział z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak już informowaliśmy, program Luxtorpeda został wchłonięty przez tzw. Komponent Kolejowy CPK.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony