Partnerzy serwisu:

Newag potwierdza zainteresowanie przetargiem na 12 ezt dla PKP Intercity

Michał Szymajda 20.11.2018 189

Newag potwierdza zainteresowanie przetargiem na 12 ezt dla PKP Intercity
Fot. Michał Szymajda
W raporcie kwartalnym Newag przedstawił swoje plany dotyczące udziału w postępowaniach przetargowych. Dotąd spółka ma za sobą dobry rok.
Newag w raporcie przypomina o swoich tegorocznych licznych sukcesach. Należy do nich m.in. zakończenie dostaw 27 Impulsów na Zachodnie Pomorze, wygrana w „błyskawicznym” przetargu na elektryczne zespoły trakcyjne dla Pomorza, czy dostawa nowych pociągów dla Świętokrzyskiego. Producent podkreśla też fakt prezentacji lokomotywy Dragon 2, która już ma swoich nabywców.

Gdzie Newag chce dostarczyć swoje pojazdy?

Newag informuje też inwestorów jakimi postępowaniami przetargowymi jest zainteresowany. W pierwszej kolejności wymienia powtórzony przetarg na dostawę 5 ezt (z opcją na kolejne 5) i 6 trójczłonowych pojazdów spalinowych dla Kolei Dolnośląskich, a także 12 ezt dla PKP Intercity.

To ważna deklaracja, gdyż dotąd ten producent nie dostarczał jeszcze dalekobieżnych ezt, chociaż wiadomo, że pociąg 19WE, wyprodukowany jedynie w wersji dla SKM Warszawa, miał być platformą do skonstruowania pociągu dalekobieżnego. Wiemy także, że swoją ofertę w przetargu będzie chciała złożyć Pesa, która, jak przyznał prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, skutecznie doprowadziła do przełożenia kolejnego już terminu otwarcia ofert.

Ponadto Newag liczy na wygraną (a więc bierze udział w postępowaniu przetargowym) w przetargu na 4 ezt dla Małopolski oraz 8 ezt i 2 spalinowych pojazdów dla Podkarpacia. Producent w raporcie bieżącym wyraża też zainteresowanie modernizacją 200 wagonów dla PKP Intercity.

Dragon 2 ma mocno wejść na rynek

W segmencie lokomotyw spalinowych Newag spodziewa się pozyskać kilka zamówień na modernizację kilku lokomotyw spalinowych SM42 i SM48 od przewoźników prywatnych. W segmencie lokomotyw elektrycznych kontynuowane będą rozmowy z przewoźnikami towarowymi zainteresowanymi zakupem lokomotyw zarówno sześcioosiowych (Dragon 2) jak i czteroosiowych (Griffin), ze szczególnym uwzględnieniem firm, które uzyskały dofinansowanie w konkursie CUPT związanym z transportem intermodalnym – czytamy w informacji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony