Partnerzy serwisu:

Newag poinformował o zakończeniu rozmów z PFR

Jakub Madrjas 03.10.2018 33

Newag poinformował o zakończeniu rozmów z PFR
fot. Newag
Zarząd Newagu postanowił zakończyć rozmowy z PFR w zakresie możliwych scenariuszy konsolidacji rynku taboru kolejowego – poinformowała spółka w komunikacie.
Raport giełdowej spółki konkluduje informację, którą Newag podał w listopadzie ubiegłego roku. "Zarząd spółki podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych związanych z procesami konsolidacyjnymi sektora produkcji taboru kolejowego w Europie (...) w ramach tego przeglądu spółka zamierza prowadzić rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju wraz z jego podmiotami powiązanymi lub funduszami, których częścią portfela inwestycyjnego zarządza PFR" - brzmiał wówczas komunikat.

Teraz zarząd Newagu informuje, że w dniu dzisiejszym (3 października) podjął decyzję o "zakończeniu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych" związanych konsolidacją sektora przy udziale PFR. – Decyzja Spółki podyktowana jest brakiem sformułowania możliwych kierunków współpracy strategicznej w zakresie projektu, a w szczególności sprecyzowania parametrów rozważanego projektu, w tym udostępnienia dokumentacji umożliwiającej jego ocenę – tłumaczy zarząd Newagu.

Informuje przy tym, że nie uzgodniono szczegółowych parametrów, harmonogramu negocjacji itd. – W związku z powyższym zarząd uznał, iż istnieje niskie prawdopodobieństwo realizacji projektu (...) wobec czego postanowił zakończyć rozmowy z PFR (...) – czytamy. Newag nie wyklucza rozważania takich opcji w przyszłości.

Już w lipcu prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys powiedział "Rynkowi Kolejowemu", że zeszłoroczne zapytania "pozostały na bardzo wstępnym etapie i nie były kontynuowane", choć jego osobistym zdaniem polski rynek jest zbyt mały na jednoczesny rozwój obu podmiotów.

Procesy konsolidacyjne na rynku taboru są faktem. Bliska realizacji, ale wciąż zawieszona jest umowa inwestycyjna, w ramach której PFR przejmie prawie wszystkie akcje największego konkurenta Newagu, czyli Pesy. W międzyczasie Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju i hiszpański CAF podpisały porozumienie dotyczące warunków wspólnej inwestycji w Solarisa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony