Partnerzy serwisu:

Newag: Pierwszy kwartał 2019 zgodny z oczekiwaniami

Michał Szymajda 21.05.2019 1,9k

Newag: Pierwszy kwartał 2019 zgodny z oczekiwaniami
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Wartość przychodów Grupy Newag ze sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosła 141,5 mln zł. To więcej o 22 mln zł niż w pierwszym kwartale 2018. Producent taboru kolejowego opublikował właśnie raport okresowy za pierwszy kwartał.
W pierwszym kwartale grupa zanotowała stratę w wysokości 1,3 mln zł, ale w analogicznym okresie 2018 roku strata grupy Newag wyniosła blisko 2,6 mln zł. Z kolei Wartość EBITDA wyniosła 13,2 mln zł i była prawie o 4 mln zł wyższa (+43 %) niż po I kwartale 2018 roku. Obecnie wartość księgowa jednej akcji nowosądeckiej grupy wynosi 10,98 zł.

– W ocenie zarządu sytuacja finansowa Grupy jest stabilna a wyniki z I kwartału są zgodne z przyjętymi w planie rocznym wartościami. Wielkość osiągniętych przychodów jest konsekwencją realizacji harmonogramów dostaw pojazdów, a te nie gwarantują równomiernego rozłożenia sprzedaży w okresie roku – czytamy w raporcie okresowym. W komentarzu grupa zaznacza, że to na drugi kwartał zazwyczaj przypada większa wartość sprzedaży w porównaniu do I kwartału.

Ponadto w komentarzu grupa zaznacza, że 6 maja 2019 r. zarząd Newagu podjął uchwałę o rekomendacji Walnemu Zgromadzeniu wypłat akcjonariuszom dywidendy. Rada nadzorcza zaopiniowała ją pozytywnie. Potrzebna jest jeszcze zgoda walnego zgromadzenia, które zbierze się 5 czerwca.

Newag w raporcie podsumowuje swoje największe sukcesy, tylko z pierwszego kwartału 2019. Spółka cieszy się z rozszerzenia zamówienia na pociągi metra dla Sofii, gdzie pojedzie dodatkowych 10 zestawów, które Newag buduje wspólnie z Siemensem. Z zadowoleniem Newag przyjął także decyzję województwa pomorskiego o realizacji opcji na budowę kolejnych czterech ezt Impuls. Z kolei Lotos Kolej zamówił u producenta dwie lokomotywy Griffin i trzy Dragony 2. Obecnie Newag modernizuje także lokomotywy 15D dla PKP Cargo, których dostarczono mu już 6.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony